rozproszone chmury
16°
13°
poniedziałek
Reklama
Wzrosło zadłużenie gminy Poraj. Sytuacja jest fatalna!
04 grudnia 2018 r. | 11:23
14

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach opublikowała wysokość zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego województwa śląskiego w III kwartale 2018 roku. Niestety, oficjalne zadłużenie gminy w 2018 roku wzrosło do 26 mln 987 tys. zł. A to nie koniec. W grudniu przypada spłata kolejnej raty dla RFG S.A. na ponad 1 mln zł. Do tego, RIO nie uwzględniło jeszcze obligacji zaciągniętych w tym roku przez gminą na ponad 12 mln zł. Wyniki na koniec roku będą fatalne.

Zadłużenie gminy stawia Poraj na drugim miejscu w województwie śląskim pod względem procentowego zadłużenia spośród gmin wiejskich. Antyliderem są Ożarowice. Jeżeli Wójt nie zrealizuje programu naprawczego, który zakłada znaczną redukcję zatrudnienia, w najbliższym czasie możemy spodziewać się decyzji w sprawie objęcia gminy Poraj nadzorem - zarządem komisarycznym, co będzie wiązało się z rozpisaniem wcześniejszych wyborów samorządowych.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Wzrosło zadłużenie gminy Poraj. Sytuacja jest fatalna!”

 1. MaxKolanko pisze:

  hurraaaaa

  1
  13
 2. Janusz Szymborski pisze:

  Pani Wójt kiedy zrobi pani redukcje zatrudnienia w szeregach swoich najwierniejszych pracowników spoza gminy?

  27
  1
 3. Zuzanna pisze:

  Pani Wójt usiadła na ” bombie finansowej” i czeka aż wybuchnie?

  19
  2
 4. welurka pisze:

  Jedna prosta uwaga – ZMIEŃ TO ZDJĘCIE bo jest już chyba nad tysiącem artykułów! NUDA! Byś przyjechał do Poraja, bo zdaje się, że manianę odwalasz.

  8
  18
 5. Jan pisze:

  Obecny Wójt gminy Poraj KATARZYNA KAŻMIERCZAK oraz przewodniczący rady gminy Sylwester Sawicki są to osoby nie mające predyspozycji do kierowania gminą, Czego może być przykładem wspólna forma w poprzednich latach angażowania się w zadłużanie finansowe gminy.Poraj.Obiektywnie patrząc bez jakich kolwiek urazów na poczynania pani Każmierczak będąc u steru gminy ponad dwa lata, za wyjątkiem dużego wynagrodzenia finansowego którego pobrała . Stwierdzam nie tylko ja że, nic dotąd dobrego nie poczyniła .Jeśli nie zmiejszy jak najszybciej zatrudnienia w granicy 50 % oraz zlikwiduje kilka stanowisk o wysokich poborach miesięcznych, a kilka stanowisk połączy aby finanse na płace miesięcznie w urzędzie nie przekraczały powyżej 150 tyś zł. .Następnie uruchomi przychód pieniędzy zewnątrz a taka możliwość musi zaistnieć A jest to możliwe przy pewnej operatywności . Niech ma odwagę poprosić zespół,a kilku osób którzy jej pomogą a ambicje osobiste niech zachowa do szuflady. Należy zaznaczyć że jeśli została wójtem wybrana przez większość to nikt Jej na pewno nie odmówi wsparcia do pomocy, wyprowadzenia pod względem finansowym wspólnej naszej gminy Poraj Takie są realia życia , należy śię z tym zgodzić idąc dalej .

  21
  4
 6. Karpiel pisze:

  Jak na razie pani Wójt zajęła się przede wszystkim swoim wynagrodzeniem, już na pierwszej merytorycznej sesji, podrzuciła w ostatniej chwili uchwałę o swoim uposażeniu, Przy wsparciu swoich przydupasów ma uposażenie wyższe niż Stachera. To początek „oszczędności”
  .

  16
  4
  • welurka pisze:

   Nie wiem, w jakiej wsi ty żyjesz… Po pierwsze nie może mieć uposażenie większego od Stachery bo się zmieniły „widełki”. Stachera miał maksymalne widełki pensji zasadniczej 5900. A ona podała w tej propozycji 4700. Ale po wniosku pana radnego Rajczyka, że pensja powyżej 10 tysięcy to koli w oczy, a następnie wniosku panów z dobrego poraja, pensję zasadniczą obniżono do 4100. Przeciwko było tylko 3 radnych. Warto obejrzeć wideo z sesji, a nie opowiadać bzdetów!

   7
   0
  • Olka pisze:

   Rada obniżyła uposażenie pani wójt!!! Przeciw było tylko trzech radnych. Trzeba oglądać sesję a nie gadać głupoty!!!!!!!!!!!

   3
   0
 7. Jan pisze:

  KARPIEL co przestałeś być karmiony nie owczym mlekiem.Skąd tak raptownie diametralnie, inaczej zacząłeś myśleć . To chyba efekt rozmowy z najbliższymi .

  11
  0
 8. Lalka pisze:

  Lont juz podpalony… I zaraz będzie wielkie boooooom! Nasza gmina za chwil parę rozleci się na strzępy. Odliczanie juz się zaczęło 10,9,8,7….,2,1 i boooooom!

  7
  2
 9. wp pisze:

  Jak to mówią wystarczy poczekać a ta władza sama się zmieni …
  Jak mówiłem o komisarzu to się śmiano zobaczymy, jeszcze nie teraz, jeszcze kilka miesięcy ale maj, czerwiec 2019 ?
  (oczywiście jak się nic nie zmieni i nie będzie wdrażany plan naprawczy)
  Jak wejdzie komisarz to : Redukcja załogi w gminie o 85%, podatki w górę nie o 2 % ale o 25 % lub więcej!
  Będziemy płaci takie stawki jak w Warszawie bo tak nam Łukaszek pięknie rządził.
  No i w tedy Łukaszek będzie musiał szybko uciekać z Poraja bo życia tu nie będzie miał.
  (zwłaszcza jak ludzie z pochodniami do niego przyjdą i zrobią mu na placu drugi Praży)

  7
  1
 10. Agata pisze:

  Ja myślę , że już w tym roku nie „dopną” budźetu.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *