W trakcie ferii zimowych, policjanci z myszkowskiej komendy przeprowadzili zajęcia edukacyjne w przedszkolu „Arka Noego” w Myszkowie. Celem spotkania było przekazanie dzieciom wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i na drodze. Mundurowi w sposób atrakcyjny i zabawny przybliżyli maluchom istotę odpowiedzialnych zachowań, które mogą ich chronić podczas zimowych zabaw.
Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak unikać niebezpieczeństw związanych z zabawą oraz poruszaniem się po drogach. Policjanci zwracali uwagę na różne aspekty bezpiecznego zachowania, co mogło wzbogacić wiedzę przedszkolaków w kontekście nadchodzących ferii zimowych. Forma przekazu była przystępna i przyjemna dla młodych uczestników, co sprawiło, że edukacja stała się realną zabawą.
Na zakończenie spotkania mundurowi zaprezentowali dzieciom elementy swojego wyposażenia oraz radiowóz, co wzbudziło w dzieciach ogromne zainteresowanie. Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia niektórych akcesoriów policyjnych oraz bliżej przyjrzenia się pracy policjantów. Takie inicjatywy mają na celu nie tylko edukację, ale również budowanie zaufania i pozytywnego wizerunku policji wśród najmłodszych mieszkańców regionu.
Źródło: Policja Myszków
Oceń: Policja edukuje przedszkolaków o bezpieczeństwie podczas ferii
Zobacz Także