Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczyna prace nad polityką antynarkotykową


Polska, w ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, rozpoczęła prace Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków. Grupa ta zajmuje się koordynacją polityki antynarkotykowej na poziomie całej Unii. Przewodnictwo obejmie najważniejsze zagadnienia związane z przeciwdziałaniem narkotykom syntetycznym oraz wzmocnieniem międzynarodowej współpracy. Głównymi postaciami na czołowych stanowiskach są podinsp. Michał Aleksandrowicz oraz dr Artur Malczewski.

Nowa polska prezydencja w Horyzontalnej Grupie ds. Narkotyków to kluczowy moment dla działań mających na celu reformę polityki narkotykowej w Europie. Główne priorytety grupy obejmują przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z narkotykami syntetycznymi oraz poprawę współpracy międzynarodowej. Działania w tym obszarze koordynowane będą z innymi państwami członkowskimi oraz międzynarodowymi agencjami.

Motto polskiej prezydencji brzmi „Zjednoczeni przeciw zagrożeniom związanym z narkotykami syntetycznymi: ochrona życia, wzmacnianie odporności”. Kładzie ono nacisk na współpracę pomiędzy państwami członkowskimi oraz organizacjami międzynarodowymi, co jest kluczowe dla skutecznego zwalczania rosnącego zagrożenia. Polska zobowiązuje się do intensyfikacji współpracy z krajami takimi jak Stany Zjednoczone i Ukraina, a także z instytucjami unijnymi, aby wspólnie działać na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa publicznego w Europie.

W ramach prezydencji, Polska będzie również reprezentować Unię Europejską na 68. Sesji Komisji ds. Środków Odurzających ONZ w Wiedniu, co nauczy przemyślanej strategii w obszarze narkotyków. Utworzenie i aktualizacja Paktu przeciwko narkotykom syntetycznym stanowi jedno z kluczowych działań, które mają na celu przynajmniej ograniczenie ich rozprzestrzenienia. Celem jest nie tylko zwalczanie przestępczości narkotykowej, ale i poprawa ochrony zdrowia publicznego w całej Europie.

Źródło: Policja Myszków


Oceń: Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczyna prace nad polityką antynarkotykową

Średnia ocena:4.63 Liczba ocen:22


Zobacz Także