Dnia dzisiejszego, do śląskiej Policji dołączyło aż 254 nowych funkcjonariuszy, co stanowi jeden z największych naborów w ostatnich latach. Wśród nowo przyjętych, 27 to kobiety, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu służbą w tej formacji. Jest to pierwszy z pięciu naborów zaplanowanych na ten rok w garnizonie śląskim, co może sugerować zmieniające się podejście do rekrutacji oraz warunków pracy w Policji. Do tej pory, od początku roku, do służby zgłosiło się aż 902 kandydatów.
Nowi policjanci rozpoczęli już swoją służbę w różnych oddziałach i komendach, z czego najwięcej, bo aż 228, zasililo komendy miejskie i powiatowe. Warto podkreślić, że 39 z nich trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a pozostali zostaną oddelegowani do zadań w związku z utrzymaniem bezpieczeństwa w regionie. W najbliższym czasie odbędzie się także uroczyste ślubowanie, które zainauguruje ich oficjalny proces adaptacji i szkolenia.
Ostatnie lata w Policji charakteryzują się wzmożonym zainteresowaniem wstąpieniem w jej szeregi. W ubiegłym roku w województwie śląskim przyjęto ponad 900 nowych funkcjonariuszy, co pokazuje, że zawód policjanta zyskuje na atrakcyjności. Wzrost liczby kandydatów oraz ich skuteczność w naborze wskazuje na pozytywny trend, a także na poprawiające się warunki pracy w Policji, takie jak zwiększone zarobki oraz dodatki. Dla osób chętnych podjęcia służby w Policji, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Policji w sekcji dotyczącej naboru.
Źródło: Policja Myszków
Oceń: Rekordowy nabór do Policji w Śląskiem: 254 nowych funkcjonariuszy rozpoczyna służbę
Zobacz Także

