UWAGA! Dołącz do nowej grupy Poraj - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Tymczasowy areszt dla braci oskarżonych o przemoc domową

Arleta Cedzidło

Arleta Cedzidło


Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu dwóch braci, w wieku 30 i 34 lat, którzy są podejrzewani o stosowanie przemocy domowej wobec członków rodziny. Mężczyźni mają zarzuty kierowania groźbami pozbawienia życia wobec siostry oraz znęcania się psychicznego nad rodzicami. Sądowy zakaz zbliżania się do rodziny został przez nich wielokrotnie złamany, co doprowadziło do ich zatrzymania przez policję.

Agresywne zachowanie braci zostało zgłoszone policji, która interweniowała w ich sprawie już kilkakrotnie. Sytuacja 13 października doprowadziła do zatrzymania obu mężczyzn, którzy poprzez swoje działania stwarzali zagrożenie nie tylko dla siostry, ale także dla rodziców. Zgromadzenie wystarczających dowodów, w tym dokumentacji związanej z procedurą „Niebieskie Karty”, pozwoliło na postawienie im zarzutów znęcania się nad rodziną.

W wyniku analizy zgromadzonych materiałów, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o najsurowszy środek zapobiegawczy, czyli tymczasowe aresztowanie. Sąd, nie mając wątpliwości co do powagi sprawy, przychylił się do tego wniosku, co skutkuje aresztowaniem mężczyzn na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Warto przypomnieć, że na przemoc domową nie można być obojętnym, a szybka reakcja może uratować życie i zdrowie bliskich.

Źródło: Policja Myszków


Oceń: Tymczasowy areszt dla braci oskarżonych o przemoc domową

Średnia ocena:4.93 Liczba ocen:5


Zobacz Także