Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła rozpoczęcie konkursu fotograficznego pod hasłem „Jestem ze wsi, to brzmi dumnie!”. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie bogactwa życia wiejskiego oraz tradycji związanych z tym obszarem. Uczestnicy mają szansę na zaprezentowanie swojej wizji wiejskiej rzeczywistości poprzez fotografie, które mają być zgodne z tematem konkursu.
Fotografie mogą ukazywać różnorodne aspekty życia na wsi, w tym codzienne obowiązki w gospodarstwie, portrety mieszkańców, czy malownicze krajobrazy wiejskie. Organizatorem konkursu jest ARiMR i trwa on od 25 lipca do 10 października 2025 roku, co daje uczestnikom odpowiednio długi czas na przygotowanie swoich prac. Ważne jest, aby zdjęcia były wykonane w wysokiej rozdzielczości, co zapewnia ich odpowiednią jakość oraz walory artystyczne.
W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, które nie są związane z ARiMR ani nie są członkami ich najbliższej rodziny. Prace są oceniane na podstawie ich zgodności z zadanym tematem, jak i ogółu wartości artystycznych. Więcej informacji na temat zasad oraz szczegółowych wymogów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej ARiMR. Konkurs stanowi doskonałą okazję do promowania lokalnych tradycji oraz ukazania piękna polskiej wsi.
Źródło: Urząd Gminy Poraj
Oceń: Konkurs fotograficzny „Jestem ze wsi, to brzmi dumnie!” już trwa
Zobacz Także