W Poraju zorganizowane zostanie Mobilne Biuro Projektu, które ma na celu informowanie mieszkańców o możliwościach dofinansowania na szkolenia i studia podyplomowe. Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia 2025 roku w Urzędzie Gminy Poraj. Uczestnicy będą mogli uzyskać wsparcie finansowe sięgające nawet 95% na różnego rodzaju edukację, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji w zielonej gospodarce oraz cyfrowych. Dofinansowanie kierowane jest do osób z subregionu północnego Województwa Śląskiego, które spełniają określone warunki.
Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie uczenia się przez całe życie, szczególnie w zakresie elastycznych form kształcenia i zmiany kwalifikacji. Dofinansowanie na szkolenia może wynosić do 5 000 zł, natomiast na studia podyplomowe do 10 000 zł, z refundacją po zakończeniu nauki. Aby ubiegać się o te środki, konieczne jest spełnienie kilku wymogów: uczestnik musi być osobą pełnoletnią, mieszkać lub pracować w subregionie północnym, nie prowadzić działalności gospodarczej oraz wybrać odpowiednią opcję kształcenia z Bazy Usług Rozwojowych.
Osoby zainteresowane są zapraszane do kontaktu z Mobilnym Biurem Obsługi Klienta, które będzie dostępne w dniu 11 sierpnia od godziny 11:00 do 14:00 w Urzędzie Gminy Poraj. Alternatywnie można skorzystać z stacjonarnego biura obsługi w Częstochowie, które prowadzi działalność w określonych godzinach. Dodatkowo, dostępna jest infolinia, na której można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące projektu. Dofinansowanie to jest częścią szerszego programu wsparcia edukacyjnego, finansowanego z funduszy europejskich.
Źródło: Urząd Gminy Poraj
Oceń: Mobilne Biuro w Poraju – Dofinansowanie na Szkolenia i Studia Podyplomowe
Zobacz Także