Dzieci z Gminy Poraj miały okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji w lesie, łączącej elementy zabawy z nauką. Wydarzenie zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze dostarczyło młodym uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Główne zadanie polegało na poszukiwaniu poukrywanych liter, co angażowało ich do wykazania się umiejętnościami nawigacyjnymi. Oprócz tego, dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy, co jest niezwykle istotną umiejętnością.
Podczas zajęć, uczestnicy musieli używać kompasu i mapy, co pozwoliło im na rozwój umiejętności orientacji w terenie. Po ich zebraniu, na dzieci czekała ostatnia zagadka – ułożenie finałowego hasła z odnalezionych liter. Poza tym, program wydarzenia obejmował wiele dodatkowych atrakcji, które wzbogaciły całość o różnorodne doświadczenia edukacyjne.
Spotkania z wyposażeniem wojskowym również przyciągnęły uwagę uczestników, zwłaszcza tych, którzy interesują się militariami. Mogli oni spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinków, co dostarczyło im wielu emocji. Organizatorzy, Michał Całka oraz Witold Kapuściak z firmy Jura Trop, zadbali o to, aby każda chwila spędzona w lesie była zarówno edukacyjna, jak i pełna radości dla młodych adeptów przygód. Takie wydarzenia pokazują, że nauka przez praktykę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy, która pozostaje w pamięci na długi czas.
Źródło: Urząd Gminy Poraj
Oceń: Nietypowa lekcja w lesie dla dzieci z Gminy Poraj
Zobacz Także