Podrzucone beczki. Kolejny taki przypadek w Choroniu. Apelujemy o pomoc w wykryciu sprawcy
25 listopada 2021 r. | 20:11
0

W dniu dzisiejszym (25 listopada), w bliskim sąsiedztwie wieży kontrolnej w Choroniu, ujawniono beczki z niewiadomą zawartością. Interwencję w tej sprawie podjęli wspólnie Urząd Gminy Poraj i radna Ewa Masłoń, a w następstwie odpowiednie służby ochrony środowiska. Jest to kolejny w ostatnich miesiącach fakt stwierdzenia składowanych opadów. Apelujemy o pomoc w wykryciu sprawcy.

W czwartkowe przedpołudnie, w bliskim sąsiedztwie wieży kontrolnej w Choroniu, znalezionych zostało dziesięć pojemników z nieznaną substancją. Niektóre z pojemników były rozszczelnione.

Sygnał o ich znalezieniu dotarł w pierwszej kolejności do radnej Ewy Masłoń, która poinformowała niezwłocznie służby ochrony środowiska Urzędu Gminy Poraj. Od razu powiadomione zostały odpowiednie służby interwencyjne ochrony środowiska, w tym Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Policja, wyspecjalizowane jednostki straży pożarnej.

Na terenie znajdującym się przy lesie, w mało uczęszczanym miejscu, znajdowało się dziesięć pojemników, każdy o pojemności dwieście litrów. Na chwilę obecną nieznana jest zawartość beczek, pobrane zostały próbki znajdujących się w środku substancji.

Od początku na miejscu zdarzenia sytuację kontrolują służby ochrony środowiska i zarządzania kryzysowego, informujące Wójt Gminy Poraj Katarzynę Kaźmierczak na bieżąco o zdarzeniu i podejmowanych czynnościach. Zapadła decyzja o jak najszybszym zabezpieczeniu pojemników. Policjanci zabezpieczyli również pozostawione na miejscu ślady. Teraz prowadzone są czynności mające na celu ustalenie, kto podrzucił odpady. Wiadomo już, że przywieziono je najprawdopodobniej ciężarówkami i w pośpiechu rozładowano. Porzucono je na terenie stanowiącym własność prywatną.

Apel do Mieszkańców oraz wszystkich osób, które mogłyby mieć jakiekolwiek informacje, które pomocne okazałyby się w wykryciu sprawcy. Każdy sygnał w tej sprawie proszę zgłaszać do Urzędu Gminy Poraj, sekretariat nr 34 314 52 51 lub z Policją pod numerem 112.

Tak samo kierowcy, którzy przejeżdżali przez tę okolicę i posiadają w swoich autach kamery. Być może zarejestrowały pojazd lub pojazdy, którym przywieziono odpady. Informatorowi zapewniona zostaje pełną anonimowość.

Foto: Ewa Masłoń. Radna Rady Gminy Poraj

INFORMACJA UG PORAJDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.