Podsumowanie akcji pomocy Kresowiakom
14 grudnia 2021 r. | 11:15
0

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie podsumowano akcję „Mikołaj na Kresach 2021”. W jej ramach od kilku lat Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” organizuje pomoc dla Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W akcję pomocową od wielu lat włącza się Gmina Poraj.

Gmina Poraj po raz kolejny brała udział w akcji charytatywnej, organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”, któremu przewodniczy ks. Ryszard Umański, proboszcz Parafii Św. Wojciecha w Częstochowie.

Z końcem listopada dary zostały przekazane bezpośrednio dla dzieci w Wilnie i okolicznych gminach. W sumie było to 3 tys. paczek. Dary przekazano także we lwowskiej Katedrze i okolicznych miejscowościach na Ukrainie - 1300 paczek dla dzieci, natomiast na Białoruś trafi 700 paczek dla najmłodszych.

Paczki zebrano m.in. dzięki pomocy organizowanej w szkołach podstawowych w Poraju, Żarkach Letnisku, Jastrzębiu i Choroniu, w przedszkolach w Poraju i Żarkach Letnisku oraz podczas zbiórki publicznej w porajskiej „Biedronce”. Koordynatorkami akcji w Gminie Poraj były Anna Socha - Korendo, kierownik ZEAS w Poraju i Magdalena Ryziuk - Wilk, dyrektor GOK w Poraju.

W piątek 10 grudnia oficjalnie podsumowano akcję. Oficjalny finał akcji odbył się w Muzeum Monet i Medali w Częstochowie. Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak uhonorowana została specjalnym dyplomem podpisanym przez ks. Ryszarda Umańskiego i mer samorządu wileńskiego Marię Rekść.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.