Problem ulicy Jurajskiej w Małońskim zostanie rozwiązany!
06 lutego 2019 r. | 12:03
9

Rada Gminy Poraj przychyliła się do petycji mieszkańców ulicy Wrzosowej w Maśłońskim i zakupi teren stanowiący fragment działki o numerze ewidencyjnym 425/12, znajdującego się przy ulicy Jurajskiej w miejscowości Masłońskie w gminie Poraj.

Mieszkańcy ulicy Wrzosowej w miejscowości Masłońskie, od wielu lat korzystają z wymienionego w uchwale fragmentu działki jako drogi dojazdowej do swoich posesji.

Ze względu na potrzebę jej użytkowania w latach poprzednich sądownie ustanowiona została służebność na rzecz jednej z mieszkanek; również Gmina utrzymywała wspomniany fragment terenu w stanie umożliwiającym korzystanie z niego jako z drogi lokalnej. W związku z nabyciem działki wraz ze wspomnianym fragmentem terenu przez nowych właścicieli zaistniała konieczność uregulowania stanu prawnego gruntu, ponieważ niemożność korzystania z tego fragmentu działki jako drogi jest sprzeczne z interesem społecznym mieszkańców ulicy Wrzosowej i stanowi realne zagrożenie dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. W związku z tym, Rada Gminy przychyla się do prośby mieszkańców rekomendując nabycie ww. terenu przez Gminę w pierwszej kolejności w trybie art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o przepisach wprowadzających ustawy reformujące administrację publiczną (dz. U. z 1998 r., nr 133 poz. 872 z późn. zm.) tzn. "Nieruchomości pozostające w dniu 31 grudnia 1998 r. we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie stanowiące ich własności, a zajęte pod drogi publiczne, z dniem 1 stycznia 1999 r. stają się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa lub właściwych jednostek samorządu terytorialnego za odszkodowaniem".9 odpowiedzi na “Problem ulicy Jurajskiej w Małońskim zostanie rozwiązany!”

 1. Pikuś pisze:

  Jak został rozwiązany problem? Gmina za pieniądze wszystkich mieszkańców kupi teren pod drogę dla kilku osób?. Przy czym mieszkańcy mają mozliwość korzystania z innej drogi.

  13
  3
 2. ja pisze:

  Pikuś – jak gmina kupuje( inwestuje) w lampy świecące w Poraju lub robi chodnik na konkretnej ulicy w np Choroniu to przecież też robi to za moje podatki, a ja nigdy stopy nie postawiłam na chodniku w Choroniu . Co mnie obchodzi Choroń jak ja mieszkam w Żarkach Letnisko???? A na Choroń idą pieniądze z moich podatków!!! Skandal!!!

  Naprawdę tak myślisz???

  A wiesz , że te klika wg Ciebie osób z Wrzosowej to jest około dwadzieścia posesji w tym około 60 osób mieszkających, którzy wg Ciebie nie mają prawa upomnieć się o swoje bezpieczeństwo??? A ten łącznik służy od dziesięcioleci nie tylko mieszkańcom, ale również innym przechodniom, którzy dzięki niemu mają łatwiej w życiu.

  A wiesz, że w przypadku niewykupienia (nie przejęcia) przez gminę tego fragmentu część z tych mieszkańców w ogóle będzie odcięta od jakiegokolwiek przejazdu???? Z żadnej strony nie będzie można wjechać!!!
  A wiesz, że w przypadku zamknięcia tego fragmentu drogi ten Twój alternatywny wjazd będzie możliwy tylko dla mniejszych z osobowych samochodów, które będą w stanie przecisnąć się przez wąską ul. Klonową i zakręty 90stopni we Wrzosową ??? Chciałabym Cię zobaczyć jak wjeżdżasz w wąską , 3,5 metrowej szerokości ul. Klonową i w połowie drogi spotykasz samochód z przeciwka i żaden nie chce ustąpić bo np umie jeździć tylko do przodu??? A z lewej i prawej strony płoty, słupki, gałęzie drzew??? Umiesz cofać 200m z powrotem??? Potrenuj trochę 🙂

  I teraz najważniejsze – skup się Pikuś :
  Pomijając szambowozy, meblowozy, węglowozy itp: Karetki pogotowia na dużym fiacie już nie zobaczysz, a widziałeś kiedyś bojowy wóz strażacki na samochodzie osobowym , który jedzie do akcji gaśniczej??? . Widziałeś Pikuś???
  Ja nie. Pół Masłońskiego się spali, bo ty też płacisz podatki i nie życzysz sobie, aby z Twoich podatków wykupić jakże ważny dla bezpieczeństwa mieszkańców kawałek drogi. Jeszcze Gmina nie wydała grosza a Ty już płaczesz. Gratuluję obywatelskiej postawy- Pikuś. Ile tych podatków zapłaciłeś, że Ci tak żal ???
  Dla mnie to pikuś te parę groszy, które może uratować komuś życie. Podatki które płacę gmina wykorzystuje dla wszystkich mieszkańców, składam się na wszystkich mieszkańców i wszyscy składają się na mnie.
  Pozdrawiam Cię Pikuś serdecznie i tobie podobnie myślącym

  27
  5
 3. ja pisze:

  Bardzo dobrze rozwiązali ludzki problem . Pikusiowi jak mało niech się zwrucji po pieniądze do tego co zadłużył gminę na miliony ŁUKASZA STACHERA .

  8
  5
 4. Pikuś pisze:

  Tu nie chodzi o to, żeby tej drogi nie było tylko sobie sami wykupcie teren pod tę drogę a Gmina przejmie nieodpłatnie tą drogę i będzie ją modernizować , odśnieżać itp. A kto wytyczył do waszych działek tak wąską drogę? przesuńcie płoty wszyscy i drogę sobie można poszerzyć.

  8
  8
  • ja pisze:

   Oj Pikuś Pikuś.
   Kto ma wykupić tą drogę ?
   Mieszkańcy? Dlaczego i jeśli już to w imię czego wtedy mają nieodpłatnie oddać do Gminy?
   A nie będzie Cię bolało, że gmina wysyła pług na tą wykupioną przez mieszkańców drogę? Przecież to będzie prywatna? A jak będą chcieć mieszkańcy lampę , żeby im tą drogę oświetlała, żeby nóg nie połamali? Też mają kupić i płacić za prąd?

   I teraz jeszcze Pikuś rozwiąż jeszcze jeden rebus, uwaga, znów trzeba się skupić:
   Szlaban z dwóch stron mają postawić, żeby tylko Ci co zapłacili z niej korzystali? A inni przechodnie ? Dołożyć się też mają czy nie? No i ile? A może im opłatę wprowadzić za przechodzenie na skróty do domu? Weź się Pikuś zastanów. A jak będziesz rowerem od zalewu jechał na piwo bezalkoholowe na stawy w Masłońskim i będziesz tym kawałkiem przejeżdżał raz w roku to też Cię wpisać do dopłacenia do składki na drogę??? Czy wtedy powołać komitet pilnujący ten wykupiony kawałek gruntu i czekać aż Pan Pikuś pojedzie i go skasować za przejazd lub nie przepuścić???

   Na Twojej ulicy jest oświetlenie?
   Twoją ulicę Gmina odśnieża? W którym standarcie i dlaczego częściej niż Wrzosową?
   Masz wybudowany chodnik? A chodnik do sklepu poza Twoją ulicą?
   Dlaczego ja dopłacam do tego abyś ty miał lepiej ode mnie??? Co Pikuś????
   Nie wydaje Ci się Pikuś , że właśnie od takich tematów jest taka instytucja jak Gmina?

   14
   6
 5. do ja pisze:

  Pikuś ma gorączkę . Niech się wyśpi .

  11
  7
 6. Xxx pisze:

  Mnie tylko zastanawia jeden fakt, mianowicie z czego gmina zapłaci za te ziemię? Życzę powodzenia.

  12
  1
 7. Rozsądny pisze:

  Mają Państwo rację obecny właściciel powinien ustawić szlaban tak jak to sugerujecie w końcu jest to jego własność I dlaczego macie korzystać z niej za darmo. Powinniście się wstydzić że macie chore roszczenia. Skoro gmina wydala 20 pozwoleń na budowe to widocznie dojazd do waszych posessji był zapewniony a jeśli jest to zrobione przez cudzą nieruchomość to kto tu zawinił? Właściciel powinnien pobierać od was oplaty !!!! Nauczcie się szanować cudzą własność

  13
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *