Bogata gmina. Ogromne podwyżki pracowników urzędu!
11 stycznia 2019 r. | 11:06
53

Co najmniej kilkunastu pracowników Urzędu Gminy Poraj otrzymało znaczące podwyżki pensji. Najwyższą podwyżkę dostał Andrzej Kozłowski - kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji, ten sam, który był bardzo zaangażowany w promocję wyborczą Katarzyna Kaźmierczak. Jeszcze w kwietniu 2018 roku zarabiał 5590 zł, a już w listopadzie 2018 roku jego pensja wynosiła 7080 zł miesięcznie!

Monika Sosnowicz jako główna księgowa jeszcze kwietniu 2018 roku otrzymywała 4257 zł. W listopadzie jej pensja wynosiła już 5455 zł. Anna Trąbska ówczesny zastępca Kierownika Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji w kwietniu zarabiała 3640 zł, a w listopadzie już 4640 zł.

Bez wsparcia finansowego nie została również radca prawna - Monika Stańczyk-Mroczko. W kwietniu zarabiała 5775 zł, a w listopadzie już 6220 zł.

Przypominam tylko, że owi pracownicy często są nagradzani przez Wójta oraz każdy z nich ma "13" pensji.

PAWEŁ GĄSIORSKI53 odpowiedzi na “Bogata gmina. Ogromne podwyżki pracowników urzędu!”

 1. Wyborca pisze:

  Za co te podwyżki? Czy nas na to stać? Co ta pończoszka wyrabia !!!!

  47
  1
 2. Wiesiek pisze:

  A Radcy to się nie należy podwyżka? Przecież dodatkowo reprezentuje naszych bossów w ich prywatnych procesach np o pończoszki? czy w innych?

  30
  0
 3. erwinka pisze:

  żałosne! WSTYD!

  39
  1
 4. erwinka pisze:

  Ale bez cyrków, Kozłowskiemu to się należało, w końcu to

  sekretarz Polonii Poraj, http://polonia-poraj.pl/index.php/zarzad-klubu/

  członek OPS Poraj,
  sekretarz Związku Kombatantów,
  http://www.ugporaj.pl/p,153,wykaz

  no i oczywiście nadal widnieje na stronach BIP jako rzecznik prasowy http://poraj.bip.net.pl/?c=83

  i jest też Zastępcą Kierownika, współpraca z mediami i organizacjami pozarządowymi
  http://poraj.bip.net.pl/?a=344

  Należało się?

  33
  9
 5. Kasia pisze:

  Oj tam oj tam. Należy im się podwyżka za ciężka prace

  5
  15
 6. Jan pisze:

  W gminie PORAJ zarobki przyznawane są według potrzeb osobistych. Pomijając ,zachowując zasady obowiązujące w prywatnym folwarku. Wynagrodzenie pracownika jest uwarunkowane od wielu czynników ,między innymi od wiedzy zawodowej kierunku ukończenia danej szkoły, stażu pracy w danym zawodzie oraz wielu pokrewnych umiejętności. W gminie Poraj osoba po studiach historii i stażu w szkole podstawowej ,planuje i osiąga maksymalną płace wójta.Ta decyzja jest zatwierdzana przez rade gminy bez zdrowego rozsądku.Ten temat powinien być opublikowany na ranach czasopism w całej Polsce. Przytaczając zarazem problem ,wisząc na skaju bankructwa gminy podając zadłużenie gminy i raport NIK z ubiegłego roku. Wszystko osiągania się stopniowo. Uwarunkowania to wyniki finansowe gospodarcze .zbliżone .

  14
  1
 7. Krzyś pisze:

  Nie rozumiem zażenowania obecnych tu osób się wypowiadających. Wybraliście na wójta koleżankę Stachery, a na radnych, w większości, jego klakierów. Serio, liczyliście, że cokolwiek się zmieni? No chyba nie. Gmina skończy tak, że przestanie istnieć w obecnej formie, podzielona i przekazana innym gminom. Boli tylko to, że ludzie za to odpowiedzialni nie poniosą za pewne żadnych konsekwencji.

  46
  1
 8. Karucza pisze:

  Podwyzki dostaly największe przydupasy
  Pani wójt.

  28
  2
  • Stop pisze:

   Od czego są radni?! Bardzo dobrze wiedzą w jakiej kondycji finansowej znajduje się gmina i nic z tym nie robią? Zachowując się tak stają się współwinni popełniania tego przestępstwa! To się w głowie nie mieści. Dług za długiem, kredyt za kredytem a Pani wójt rozdaje publiczne pieniądze swoim „wiernym poddanym”. Może wie ze i tak już po gminie Poraj to chce jeszcze „wyssać pieniądze jakie się da”. Milion w ta czy w ta długu, co to za różnica. Radni zrozumcie, to są PUBLICZNE PIENIĄDZE!!! Pani wójt jak jest taka dobroduszną, niech otworzy działalność gospodarcza zatrudni swoich przydupasów i płaci im ile się podoba. Nie w publicznej instytucji!!!

   18
   2
   • powerka pisze:

    Po pierwsze – radny nie ponosi odpowiedzialności prawnej. Po drugie, nie ma nic do zatrudnienia i ustalania pensji w urzędzie, oprócz pensji wójta. Po trzecie – proszę obejrzeć sobie wideo z sesji – tam widać którzy to radni mają to gdzieś, a którzy chcieli rozmowy nad budżetem! Niestety jest przewaga 8:7 i pani wójt robi co chce!

    Proszę więc apelować do tych 8 radnych – 5 od pani wójt, 2 pań z PSL i jednego pana z SLD.

    32
    2
  • Mieszkaniec pisze:

   Ręce opadają. Jaka odpowiedzialność w urzędzie ponosi Pan Kozłowski, ze takie wynagrodzenie otrzymuje? Jemu i jego podobnym należałoby się zatrudnienie u prywatnego przedsiębiorcy. Wtedy by zobaczyli za jaka prace, otrzymuje się dużo mniejsze wynagrodzenie. Ludzie to naprawdę przestaje być śmieszne! Radni nie piszcie głupot ze Wy tylko macie wpływ na pensje Pani wójt! Co według Was jest odpowiednia w stosunku do sytuacji materialnej w gminie? Przecież ta Pani była zastępca Łukasza wiec jest współodpowiedzialna tego „sykcesu”. Ludzie Was wybrali, wiec to Wy macie wpływać na Panią wójt a nie mówić i pisać głupoty że Oni maja większość i tak musi być. Jeśli jest taka sytuacja, zgłaszać instytucja na wyższym szczeblu i coś z tym robić! To postronny obywatel ma Was uczyc?! Na radzie gminy i Pani wójt droga do sprawiedliwości się nie kończy!

   11
   1
   • egzekucja pisze:

    Jest nowa komisja, ktorej wcześniej nie było – nazywa się:

    KOMISJA SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI

    Masz odwagę, wiesz co na co chcesz złożyć skargę, NAPISZ, przyjdź na posiedzenie. Oni mają miesiąc na rozpatrzenie twojej skargi. Muszą to zrobić!

    zycie poraja podalo jak wygląda skład tej komisji – z tego co obserwuje internet, to masz jak w banku, że twoja skarga zostanie rozpatrzona pozytywnie

    http://zycieporaja.pl/wiadomosci/lokalne/nic-dla-opozycji/

    Komisja skarg, wniosków i petycji:
    1. Adamczyk Łukasz
    2. Bojanek Grzegorz
    3. Frendowski Patryk
    4. Rajczyk Bartosz
    5. Superson – Kosztyła Dagmara – przewodnicząca

    23
    1
 9. Iwan pisze:

  Gminę na to stać to sobie rozdaje

  3
  14
 10. Iwan pisze:

  Jak ludzie wybrali to niech teraz mają bo pani Wójt sama się nie wybrała z Radnymi tylko ludzie wybrali

  8
  8
  • false pisze:

   A jak ja na nią nie głosowałem, to ma teraz cierpieć bo banda debili wybrała władze …
   Super !!!!
   Ja nie chce takiego wójta ani takiej kadry w gminie i co mam z tym zrobić ?

   27
   2
 11. Karucza pisze:

  Brać się za spłatę długu pani wójt, a nie uprawiać rozdawnicto w formie podwyżek. Zaciskac pasa.
  Ale niestety ciemnogrodem wybrał elitę to mamy powtórkę tego co było.

  29
  1
 12. Do Wyborców pisze:

  Demokracja takie ma skutki.
  Daliście się zmanipulować. ????????Jestem pewny ,że teraz też wygrała by ta ekipa a p. Stachura w cuglach ( 80%)
  Ta gmina nie zasługuje aby istnieć./😂

  20
  0
 13. Karpiel pisze:

  Głosy wołających na puszczy, przecież radni już przyjęli budżet bez ograniczenia wydatków na administrację, więc wójt ma pieniądze na podwyżki. Radni już przegrali 2 rundy z panią wójt zgadzając się na 2 sesje, w tym budżetową bez wcześniejszych posiedzeń komisji. W opozycji są może i niegłupi ludzie, ale brak im doświadczenia i na razie pani wójt manipuluje nimi jak chce.

  16
  2
  • powerka pisze:

   to nie manipulacja – tylko prosta arytmetyka. 8:7

   A jak ktoś z tej 8mki ma gdzieś ludzi, którzy mieszkają w jego okręgach, to niech tak robi dalej… kadencja potrwa 5 lat… ciekawe jak spojrzy sąsiadowi w oczy jak za kilka dni przyjdzie podwyżka podatku od nieruchomości, za którą głosował!

   53
   1
 14. anna porajanka pisze:

  no i co radnych to trzeba było wybierać którzy trochę się znają a nie tych co tylko krzyczą chyba im głupio propozycja dla radnych – rezygnacja

  13
  3
 15. Dawid pisze:

  Dajcie jeszcze więcej tych podwyżek i to ta gmina padnie śmiech na sali jednym słowem…

  14
  1
 16. Xxx pisze:

  Mdli mnie jak czytam o tych poczynaniach naszych włodarzy. Nie mogę już patrzeć na te zaklamabe i zachlanne na kasę gęby.

  14
  1
 17. Karucza pisze:

  Niektórzy radni chociaż krzyczą ale są i tacy którzy gęby nie rączka otworzyć wiec zastanawiam się po co oni w tej radzie są. Dla kasy czy po to żeby tylko podnosić rączkę tak jak pani wójt im każe. Wstyd.

  44
  0
  • powerka pisze:

   Bo krzyczą we wspólnej sprawie! Inni milczą, tylko im rączka chodzi…

   Rok temu budżet uchwalono 31 stycznia (choć Stachera miał 14 : 1 przewagę w radzie). Dlaczego w tym roku nie było ani minuty dyskusji nad budżetem, w komisjach? Dlaczego w tym roku nie pozwolono radnym porozmawiać nad budżetem w komisjach? Zmienić go? Poszukać oszczędności?

   Czy to jest ten słynny plan pani wójt? Przypomnijcie, jak to się nazywał jej komitet wyborczy?

   42
   0
 18. skrzypek pisze:

  Kto proponował tych siedmiu radnych niech coś powie, Jej fotel też się kończy to jest najlepsze .

  12
  0
  • Miś pisze:

   Tych 8 radnych; 5 -obecna wójt, 2- Anna Socha Korendo(PSL) a ten jeden z Genzyna startował sam ale był w układzie albo po wyborach go Stachera przeciągnął bo z dwie godziny rozmawiali w Urzędzie.

   15
   0
 19. Iwan pisze:

  Jak narazie do Pana Bojanka,Frendofskiego i pana Rajczyka nie marzna się doczepić bo panowie są bardzo kompetentni tylko co z tego jak Panów jest trzech i są za mieszkańcami gminy a reszta jest za dobrobytem swoim

  55
  1
  • Olka pisze:

   Skoro wszyscy na tym portaliku są tacy mądrzy to czemu nie zauważą jednej, podstawowej kwestii: oni krzyczą tylko przed kamerą i na fejsbuku a jak było spotkanie ws. budżetu to nie przyszli się dopytać czy kłócić bo nie było kamer. I jak było głosowanie za obniżeniem diet radnych to głosowali przeciw!!! Patrzcie uważnie a nie wierzcie bzdurom tutaj jak ślepe owce!!!

   1
   26
   • marlenka pisze:

    Nie było głosowania przeciwko dietom, tylko było głosowanie ZA USUNIĘCIEM PUNKTU pt. „obniżenie diet radnych” z porządku dziennego. Punktu, który jak potem przyznała sama pani wójt (co można usłyszeć na nagraniu), stworzyła (i napisała uchwałę o obniżeniu diet) „w emocjach” po tym jak jej radni obniżyli pensję o całe 600 zł brutto – no majątek rzeczywiście. Na dodatek za zachowaniem tegu punktu w porządku dziennym było tylko 3 radnych od pani wójt. więc? NIE KŁAM, bo wszystko jest na video
    https://www.youtube.com/watch?v=Cw_jdxJ7Zws

    31
    0
 20. MARTYNA WOJCIECHOWSKA pisze:

  Jak w NBP ludzie od „komunikacji społecznej” mogą zarabiać 65.000 zł miesięcznie to chyba zrozumiałe jest też nasz wybitny specjalista Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji, dostał podwyżkę, tylko pytanie dlaczego tak mało?

  8
  5
  • powerka pisze:

   No – dać mu dychę dla równości… w końcu nie ma drugiego takiego! 😉 buahahahahaha

   15
   0
  • Zuzanna pisze:

   Tylko jest zasadnicza różnica między NPB a Gminą , ze w NPB płace są pokrywane z dochodów wypracowanych przez NPB i jego kadrę a do gminy dochody wypracowuje całe społeczeństwo gminy a pracownicy pracownicy Urzędu tylko z tego otrzymują pensję.

   14
   1
 21. mercedesemjade pisze:

  WIĘCEJ KASY, WIĘCEJ KASY, WIĘCEJ KASY – RAZEM DLA… NAS! WIĘCEJ KASY!

  25
  0
 22. taki tam pisze:

  pieniądze na podwyżki są ale na ratowanie życia ludzi i wyposażenie jednostek osp to nie ma ehh niech tą gminę lepiej zamkną i przyłączą do innej gminy w sumie to kwestia czasu jak tak dalej będą robić

  8
  1
 23. Wiesiek pisze:

  Już Pani wójt rozsyła zaproszenia na Bal Mecenasa Kultury dla radnych i gości na dzień 26.01.2019 r. w wynajętym lokalu „Centrum Konferencyjno- Szkoleniowym” w Jastrzębiu . I co Gmina ma pieniądze na ugoszczenie 150 lub więcej osób na takim prawie ja weselnym przyjęciu? . Ja nie pójdę tam bo mi jest wstyd jeść i pić za cudze.

  9
  2
 24. MaxKolanko pisze:

  Właśnie się wsypała Pani Radna Polak że pisze z różnych kont:) hahahaha Polak=Wiesiek hahah

  2
  59
 25. letnik pisze:

  „Za klaunem klaun, tłum obcych ciał, a my objęci w pół, lecimy głową w dół. Sza la la la la, zabawa trwa! Świat inny wymiar tutaj ma. Sza la la, la la, zabawa trwa! Za frajer dają fant”: https://youtu.be/6Xz10DkJ7ts. (Urszula Sipińska).

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *