-1°
-10°
sobota
-1°
-9°
niedziela
Gatta Laura
Kupiła rajstopy za pieniądze Mieszkańców!
07 maja 2018 r. | 11:18
72

"Panie Pawle niech pan sprawdzi drogerie Notu tam wicewójtowa kupuje rajstopy na koszt gminy" - taką informację otrzymałem kilka miesięcy temu. Nie wierzyłem w to, co jeden z Mieszkańców do mnie napisał, ale postanowiłem to sprawdzić. Po wystąpieniu o faktury z tej drogerii, musiałem odczekać kilka miesięcy, zanim gmina mi je udostępniła. I co? I bingo.

Już nie wspominam o proszku do prania, tabletkach do zmywarki, kremie do rąk czy patyczkach zapachowych, ale kupować dwie paczki rajstop na koszt gminy? Co to ma wspólnego z pełnieniem funkcji publicznej?

Próbowałem w tej sprawie skontaktować się z wicewójt, ale bez skutku.

Rajstopy Gatta Laura kosztowały was - podatników - łącznie 12 zł.

Poniżej faktura z PUH Nocuń sieć NOTU w Poraju.

PAWEŁ GĄSIORSKI72 odpowiedzi na “Kupiła rajstopy za pieniądze Mieszkańców!”

 1. kit pisze:

  …czyżby dla ukasza?

  15
  1
 2. Katarzyna Kaźmierczak pisze:

  W związku z rażącym naruszeniem moich dóbr osobistych wnoszę o usunięcie z portalu „Życie Poraja” postu pt. „Kupiła rajstopy za pieniądze mieszkańców” i zamieszczenia sprostowania o treści:
  „Nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że zastępca wójta, Katarzyna Kaźmierczak dokonuje prywatnych zakupów na koszt Gminy Poraj”
  Żądam również opublikowania przeprosin o treści:
  „Przepraszam panią Katarzynę Kaźmierczak, zastępcę wójta Gminy Poraj za opublikowanie nieprawdziwych informacji na jej temat. Nie mam podstaw, żeby twierdzić, że robi ona prywatne zakupy na koszt Gminy Poraj. Informuję, że w żaden sposób nie próbowałem się z nią kontaktować”.

  19
  37
  • Karel Kowalski pisze:

   Niech pani sobie da spokój tylko uderzy się w pierś. Nie powinna pani jeździć do fryzjera w godzinach pracy ktoś już o tym napisal na Facebooku a rajstopy niech sobie pani kupuję za swoje.

   39
   2
  • Ukasz pisze:

   Tylko winny się tłumaczy!! Zarabiasz po 9tyś na miesiąc i jeszcze rajstop nie możesz sobie kupić za swoje? Za co wgl tyle kasy dostajesz?

   31
   1
  • wyborczyk pisze:

   podstawy są ogromne do takich twierdzeń co pokazuje faktura a jak do ciebie dzwonił a ty u fryzjera to w czym problem ? idź do sądu na pewno wygrasz hehehehehe

   27
   1
  • Kazimiera Stach pisze:

   Przeprosiny???Za co ??? To chyba Pani Nas obywateli powinna przeprosić. Pogrąża Pani gminę a ja obywatel Poraja który płaci podatek muszę łożyć na takich jak Pani. Wstyd!!

   29
   3
   • Stanisław Z pisze:

    Kaziu droga, a masz jakiś „namacalny” dowód na to, że pani wicewjót kupiła to dla siebie? Zaglądałaś jej pod spódnicę? Żałosne wypociny kobieto! Bo dowodów ZERO – za to 100% pomówień!

    2
    23
    • Karel Kowalski pisze:

     Sugerujesz, że kupiła je dla ukasza?

     19
     2
    • Kazimiera Stach pisze:

     Srasiu mało mnie interesuje czy kupila to dla siebie czy dla kogoś innego.Dla mnie liczy się fakt że jest faktura na której czarno na białym pozycje są wyszczególnione.Skoro jezdzi autem z gminy do fryzjera to co za problem zrobić zakupy dla siebie.

     23
     1
     • Stanisław Z pisze:

      Dowody są? Czy tylko pomówienia? A może ty się Kieras nazywasz?

      3
      13
     • Kazimiera Stach pisze:

      Wystarczy że ją widziałam u fryzjera. Zresztą nie tylko ja z tego co czytam.

      19
      3
     • Miś pisze:

      Sama nie jeżdzi bo nie ma prawka – jest wożona gminnym autem przez gminnego kierowcę za nasze.

      18
      1
  • Nowy głos pisze:

   Pani Katarzyno, ubolewam nad tym naruszeniem dóbr i pragnę zapewnić, że wyborcy, którzy Pani nie wybierali, są skłonni zapłacić za te rajstopy, byle nie widzieć Pani nóg bez nich. POZDRAWIAM

   12
   1
 3. Iwona pisze:

  Naprawdę nie macie innych tematów do rozmów. Czepiacie się pani wicewójt a sami macie zapewne za uszami. Są inne ważniejsze sprawy,np.zdrowie itp. Pracuję w handlu i często jest tak że ludzie biorą faktury i jakieś rzeczy nie potrzebne znajdą się na tejże fakturze,z rozpędu sprzedawcy. Darujcie sobie

  5
  22
 4. Obserwator-Z-PISu pisze:

  Ja to tak sobie myślę, że jak już was zmienimy to dopiero wyjdą ciekawe rzeczy.
  Rajstopki za 12 zł to najmniejszy problem w tej gminie.
  Ale jak to mówią grosz do grosza … i jest ponad 20 milionów długu.
  ZMIENIMY WAS !!!!.

  17
  2
  • wyborczyk pisze:

   ponad 30 milionów , ponad 20 milionów było pewnie z dwa lata temu

   17
   1
  • Stanisław Z pisze:

   Taaaaak. Ciekawe będzie zobaczyć jak sobie PiS zacznie przyznawać kolejne nagrody po 60-70 tysięcy! Wyjdą kwiatki! Za jedną nagrodę pani premier, to matka niepełnosprawnego dorosłego miała by po 500 zł co miesiąc przez 12 lat! Nieźle co? Czy PiS to nie jest dopiero HIPOKRYZJA do KWADRATU?

   5
   13
   • Karel Kowalski pisze:

    Co ma premier do Poraja? Co mają nagrody po 60 i 7p tysięcy złotych do tego co się u nas dzieje? Rajstopy to dopiero początek, ile innych jest takich wydatków.

    16
    1
    • Stanisław Z pisze:

     Proszę bardzo! Oto co ma – Nagle wychodzą przekręty w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Gdzie się np. telewizor za 1500 zł. wynajmuje się za ponad 3000 zł! To są fakty – Misiewicz działał i to są ewidentne przegięcia!

     A teraz nasze podwórko. Pani dyrektor w szkole podstawowej jest z PiSu – fakt. Dzieci są ubezpieczone w firmie, której przedstawicielką jest pani Kwiecień – Fakt. Syn pani Kwiecień w poprzednich wyborach (na szczęście nieskutecznie) startował z list PiS do samorządu – fakt.

     Proszę bardzo – czemu się o tym nie pisze na tej stronie? Czy to nie jest klasyczne „wspieranie swoich”? Czy to nie są nasi „lokalni misiewicze”?

     11
     17
     • Mariusz pisze:

      Z tego co wiem to żyjemy w kraju, w którym każdy ma prawo do własnego głosu.

      7
      1
    • Miś pisze:

     Przecież w Gminie Poraj też są ciągle nagrody nawet na tym forum były listy publikowane. Ten Rząd oddał nagrody a poprzedni Rząd oddał a nasi urzędnicy oddali nagrody?

     8
     2
   • Stanisław Z pisze:

    Co pisiorki – minusy dajecie, jak się wam prawdę w oczy powie? Mało sobie nagród wzięli, a niepełnosprawni koczują w sejmie? WSTYD i HAŃBA! a nie prawo i sprawiedliwość!

    9
    15
    • Nowy głos pisze:

     Geneza afery rajtkowej w interesie niepełnosprawnych w sejmie….temat na pracę magisterską, ot co.

     5
     1
 5. Karucza pisze:

  Pani Katarzyno, co za tupet! I pani żąda przeprosin? To kpina jakas!

  26
  2
 6. Struś Pędziwiatr pisze:

  może…rajstopy jako odzież robocza i ochronna?

  12
  1
 7. Moim idolem zdzislawa pisze:

  Łatwo kogoś zgnoić – bo taka strategia jest wizytówką lokalnej opozycji!, łatwo skrzywdzić nie myśląc czy to w ogóle dotyczy osoby hejtowanej. GĄSIORSKI RZUCIŁ WAM STRZĘP INFORMACJI „MÓWIĄC” JAK DO SWOICH PSÓW „BIERZCIE” A WY RZUCILIŚCIE SIĘ NA TEN OCHŁAP I BINGO. GĄSIORSKI ZNOWU OSIĄGNĄŁ SWÓJ CEL WASZYMI KOMENTARZAMI, NIEŹLE WAS WYTRENOWAŁ GRATULUJĘ. możecie przyklasnac swojemu Panu!

  9
  29
 8. Moim idolem zdzislawa pisze:

  Po prostu z ludzkiej krzywdy normalni ludzie się nie śmieją, idiota nie ma podstaw do twierdzenia że to pani Katarzyna. I większej wioski niż wy robicie: chory na sukces bez innych zajęć na życie redaktorek, kochanica polityków powiatu, radna bez radna zarówno gminy jaki powiaty, katolicki pro rodzinny homoseksualista i banda „młodych” starych kawalerow bez ambicji na życie zaslaniajacych się tytułem gazety polskiej…..- to większej wioski nie widziałem! Brawo rączki do modlitwy i do kościoła fałszywe hieny!

  6
  23
  • Kazimiera Stach pisze:

   A co robi wicewojt gminnym autem u fryzjera?

   22
   1
   • Agata pisze:

    No tak wszyscy Ci co odkrywają prawdę i mają odwagę o tym napisać lub powiedzieć to są źli. „Fałszywymi hienami „nazwałaś niewielka Damo osoby, które się modlą , chodzą do kościoła. Dlaczego tak robisz ?
    Dlaczego ludzi młodych nazwałaś „bandą” , „starymi kawalerami bez ambicji”, „kochanicą polityków powiatu” I co jeszcze? Pokaz na co cię stać jeszcze? I zastanów się kim ty jesteś ? Kto dał ci prawo do poniżania i obrażania uczciwych ludzi?

    18
    3
    • Moim idolem zdzislawa pisze:

     Uczciwych w tej opozycyjnej klice nie widzę, liczyłam na Zdzisławe a ale ona też tylko mydli oczy… Jak tak zajmuje się sprawami całej gminy na tym portaliku jak poproszona o komentarz i sprawdzenie sprawy dyrektor sp Poraj to umywa się zasłaniając że jest radna zarek nie poraja, cóż czysty cynizm i kolesiostwo jak to lubicie pisać 😉

     7
     11
  • Nowy głos pisze:

   Ma Pan jakiś problem z Kościołem, widzę…

   9
   2
 9. Karucza pisze:

  Moim Idolem Zdzislawa= Katarzyna

  8
  3
 10. Zdzisława Polak pisze:

  A może inaczej należy zapytać : kto dał polecenie dokonania zakupu rajstop na potrzeby Urzędu Gminy? Kto zadekretował tę fakturę pod względem merytorycznym, formalnym i prawnym i rachunkowym ? Kto polecił zapłatę takiej faktury? I kto odebrał zakupione artykuły wymienione w tej fakturze i kto pokwitował ich odbiór. Jeżeli to sprawdzimy to będziemy wiedzieć kto jest winny i kto poniesie za ten incydent odpowiedzialność.

  23
  2
  • Stanisław Z pisze:

   Proszę wyjaśnić mi taką oto sprawę pani Polakowa.

   Oto nasze podwóreczko! Pani dyrektor w szkole podstawowej jest radną PiSu – fakt.
   Dzieci są ubezpieczone w firmie, której przedstawicielką jest pani Kwiecień – Fakt.
   Syn pani Kwiecień w poprzednich wyborach startował z list PiS do samorządu – fakt.

   TAK TO MA WYGLĄDAĆ PO WYBORACH?
   Niech no się pani tym zainteresuje – dlaczego akurat zostało narzucone ubezpiecznie w szkole, i dlaczego przedstawicielką ubezpieczyciela jest ta pani, której syn startował z list PiSu? Jak to pani wyjaśni?

   9
   8
   • Nikt pisze:

    W każdej szkole o wyborze ubezpieczenia decyduje Rada Rodziców.

    8
    2
   • Zdzisława Polak pisze:

    Dlaczego Stanisław Z wydaje mi polecenia czym to się mam zająć. Przecież uprawnienia kontrolne w Gminie ma Komisja Rewizyjna , której nawet nie jestem członkiem . Przewodniczącym tej komisji jest Pan Radny z Poraja Andrzej Ludwikowski a członkami : Teresa Ociepka, Edward Mizera, Zbigniew Rajczyk i był nieżyjący już św. p. Krzysztof Szustak. Proszę zwrócić się z tą sprawą do przewodniczącego Komisji Rew. -Andrzeja Ludwikowskiego. Ja Panu czy Pani w tym nie pomogę. Poza tym to dotyczy Poraja a ja jestem z Żarek Letnisko więc nie będę radnym z Praja wchodzić w paradę. Pozdrawiam

    16
    4
    • Stanisław Z pisze:

     nagle taka wycofana na swoje poletko? Żareczki Letnisko? A jak ludzie pytają na tej stronie o przekręty w Żarkach, to też jakoś pani nie ma?

     2
     11
 11. Saszka pisze:

  No właśnie. Nada pani radnej tym się zajac. Bo tu u was w guberni widzę mnogo nieprawidłowości. Jakieś dziwne konkursy w szkołach, jakieś ubezpieczenia niepewne.

  Czemu Zdzisława nie wyjaśni tego ?

  7
  8
  • Zdzisława Polak pisze:

   W Gminie Poraj jest 15 Radnych a wy tylko do mnie „pijecie” dlaczego?

   13
   5
   • Stanisław Z pisze:

    Bo to pani koleżanka, dyrektorka, z którą jeździcie i jeszcze panią z „demokratycznej” … to może sobie o tym pogadacie i wyjaśnicie o co chodzi?

    7
    11
    • Zdzisława Polak pisze:

     Stanisławie Z jak by to wyglądało gdybym poszła kontrolować „swoją koleżankę dyrektorkę”? Przecież byłabym nieobiektywna? Niech to zrobią inni.

     11
     0
     • Stanisław Z pisze:

      Cudowne wytłumaczenie! No jasne – ręka rękę myje! Jakbyś kobieto była obiektywna, to byś nie zwracała uwagi na to, że to koleżanka, tylko ją skontrolowała. Ale, że kręcicie lody na nową kadencję, to jest, jak jest… ustawka za ustawką… I to nas czeka jeśli byście przez przypadek wygrały.

      1
      12
     • Nikt pisze:

      Od kontroli szkół i dyrektorów jest Kuratorium, żaden radny nie ma prawa tego robić.

      14
      0
     • Stanisław Z pisze:

      Nie? A kto jest organem prowadzącym, który od lat „przedłuża” dyrektorce dyrektorowanie? Daaaawno nie było nic słychać o nowym konkursie na dyrektora! Oni są wszyscy po jednych pieniądzach! UKŁAD?

      3
      2
 12. Karucza pisze:

  A reszta radnych to co? Nie potrafią zbadać sprawy?

  12
  1
 13. zły pisze:

  Teraz Pani Radna nic nie powie, temat ucichnie ale smród pozostanie. Brawo

  3
  15
 14. Wójt pisze:

  Rzygam na Was wszystkich i na te rajtki…. mam w tyłku Wójta, Gminę, Sołtysa, Ośrodek Zdrowia, Centrum Przesiadkowe, Pomniki i foteliki…. Marinę, Dni Poraja….. i z rana kaca na na nana…. Aha…. autora tej durnej strony też mam za kręgosłupem….. w tej małej czarnej dziurce…..

  5
  18
 15. Trol hejter pisze:

  Oooo kolejna „niezalezna” strona tego super duetu zasranych manipulatorow, walczcie z ta tuba propagandowa pisu Tarnowskie Gory pozdrawiaja

  4
  9
 16. Miś pisze:

  A co mają Tarnowskie Góry do zakupionych rajstop na koszt gminy Poraj?

  13
  2
 17. saara pisze:

  Ciekawe, co jeszcze interesującego dowiemy się o naszej Gminie. Myślę, że zakup rajstop za 12 zł to kropla w morzu
  w porównaniu do tego co tam jeszcze kupowano. Najbliższe miesiące pokażą całą prawdę. Kampania przedwyborcza rusza całą parą…

  8
  0
 18. saara pisze:

  Te rajstopy to dosyć tanie jak na Panią Wicewójt!!!

  12
  0
 19. Radny pisze:

  A czy to nogi p. Katarzyny w tym nowym zakupie?

  12
  0
 20. Drogeria NOTU pisze:

  Chcemy zdementować pogłoski jakoby pani wicewójt kiedykolwiek dokonywała zakupow osobistych za pieniądze podatników. Owszem wicewójt jest nasza klientką – prywatnie. Faktura została wystawiona, aczkowiek nie widnieje na niej podpis oskarżanej jakoby odebrała powyższe towary. Niestety nie jesteśmy w stanie udzielić informacji która z osob pełniąca funkcje publiczną w gminie dokonywała owego zakupu (faktura rok 2016). Pragniemy także przeprosić nasza klientkę. Nie mieliśmy pojęcia w jakim celu zostanie wykorzystana powyższa faktura. Drogeria NOTU.

  5
  23
 21. Nowy głos pisze:

  Panie Redaktorze! Uroczyście wręczam pierwszą w tym roku, absolutnie wirtualną malinę dziennikarską, tudzież nagrodę czekoladowego pudelka 2018. Podobały mi się jedynie komentarze. Skala się liczy, nie precedens, less is more.

  4
  2
 22. Tuptuś pisze:

  Ciekawe czy mają zmywarkę do naczyń w gminie? 🙂

  13
  1
 23. karucza pisze:

  Kazdy moze być sklepem/drogerią NOTU i pisać co mu się podoba, nawet przeprosiny.

  9
  0
 24. karucza pisze:

  dlaczego nikt z drogerii nie podpisał się pod rzekomymi przeprosinami pani wicewójt? dziwne?

  10
  0
 25. Zuzanna pisze:

  Co tu dużo mówić ? Jedna wielka żenada i wstyd. Jak można tak postępować?

  8
  0
 26. alien pisze:

  kasia już straszy pozwem.

  3
  1
 27. Karucza pisze:

  Oni tylko straszyć potrafią. Zobaczymy czy złoża?

  2
  0
 28. :-)) pisze:

  to będzie piękna sprawa, sąd będzie musiał ustalić, kto i komu te rajty kupił, bo, że za gminne to nie ma wątpliwości. 🙂

  a zatem nie mogę się doczekać na relacje z sądu. 🙂 może wojcica w ramach eksperymentu procesowego będzie zakładać taki rajty. :-))

  9
  1
 29. wyborczyk pisze:

  no to będzie afera ogólnopolska jak to media podchwycą przed wyborami że wicewójcina z PO kupiła rajstopy i teraz straszy sądem

  5
  0
 30. Paweł pisze:

  Nakręcanie tej „afery” naprawdę żenujące. Mnie bardziej niż te nieszczęsne rajstopy interesują WSZYSTKIE wydatki gminy Poraj. Każda faktura powinna być niezwłocznie upubliczniana. Jeśli pani wicewójt rzeczywiście tak bardzo zależy na transparentności, to chyba najwyższa pora, aby zobaczyć co i za ile jest kupione z pieniędzy mieszkańców gminy… Podobno prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

  3
  0
 31. […] Wczoraj przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbył się proces cywilny wytoczony mojej osobie przez zastępce Wójta Katarzynę Kaźmierczak. Kaźmierczak oskarżyła mnie o naruszenie jej dóbr osobistych w związku z publikacją artykułu "o rajstopach" (artykuł możecie przeczytać TUTAJ). […]

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *