Gospodarna gmina Poraj
19 sierpnia 2019 r. | 09:52
13

Urząd Gminy Poraj poinformował, że w tegorocznej edycji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce Gmina Poraj znalazła się na 158 miejscu na 1548 gmin pod względem tych najbardziej gospodarnych w 2018 roku. Autorzy analizowali finanse każdego polskiego samorządu, czyli 2400 gmin i ponad 300 powiatów.

Eksperci pod uwagę wzięli siedem wskaźników: udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relację nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem (bez poręczeń), relację zobowiązań do dochodów ogółem, a także udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Pozwolicie, że pozostawię to bez komentarza.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Gospodarna gmina Poraj”

 1. Troll pisze:

  He,he to jakiś żart?..Jestem ciekaw ile ksztowało gminę to ustawione miejsce w rankingu gmin.Nasza gmina to bankrut, widać, że mydlenie oczu mieszkańcom to zadanie przednie włodarzy. Prosimy o podanie przykładów tej super gospodarnosci w najbliższym kurierze porajskim.

  18
  3
 2. abc pisze:

  Jarosław Lasecki kandydat na senatora z Koalicji Obywatelskiej .

  5
  13
 3. Zuzanna pisze:

  Trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu… Gospodarna gmina ale jaja.. To dlaczego ta „gospodarna” gmina nie ma na nic „pinindzy”? Ani na kanalizacje ani na remonty dróg itd.? A dlaczego wprowadzono Program naprawczy? To co chcą naprawiać gminę , która jest taka wzorowa? Kpiny totalne. Dajcie spokój.

  20
  1
 4. Jaro pisze:

  Z kogo oni chcą zrobić głupców? Gmina Poraj to doskonały przykład ale NIEGOSPODARNOSCI. Kasy nie ma a oni nam oczy mydła i kit cisną jak to jest dobrze. Nie ma się z czego cieszyć tylko.płakać nad tragiczna sytuacja gminy.

  13
  2
  • Zuzanna pisze:

   I tu koniecznie trzeba podać ile długu przypada na 1-go mieszkańca gminy Poraj- to będzie obiektywny miernik gospodarności.

   13
   2
 5. PKP pisze:

  Należy pan Jarosława KACZYŃSKIEGO prezesa PiS poprosić na którą z sesji gminnej w Poraju aby usłyszał jak gmina nasza rozwija się . Jak kiedyś KOŁCHOZY .

  7
  0
 6. wiosna pisze:

  KARPIEL to co tu napisane 1 ,3. 4 , 5 to głowa boli i nie tylko . Ty jesteś blisko z komentuj jako wiarogodny rzecznik .

  2
  2
 7. Jaro pisze:

  „wiarygodny rzecznik”? dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7
  0
 8. karpiel pisze:

  Widocznie wymyślono NOWE KRYTERIA dobrego zarządzania, . Mnie to DOBRE ZARZĄDZANIE kojarzy się z pisowską DOBRĄ ZMIANĄ

  2
  10
 9. Zuzanna pisze:

  Ale Gminą Poraj nie zarządzali i nie zarządzają wójtowie z PIS tylko z PO lub Koalicji POKO, Spoko ,Razem itp

  6
  1
 10. karpiel pisze:

  Gminą Poraj to rządzi bezhołowie a nie jakaś koalicja, chyba, że nieudaczników.

  4
  1
 11. Anna pisze:

  W Poraju rządzi PO ,SLD , PSL .

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *