Ustawiono konkurs urzędniczy w Urzędzie Gminy Poraj?
13 listopada 2017 r. | 13:55
9

24 października Urząd Gminy Poraj ogłosił konkurs na stanowisko urzędnicze podinspektora w referacie finansowym w Urzędzie Gminy w Poraju. Napisałem o tym artykuł 25 października. Kilka dni później na naszym portalu pojawił się komentarz użytkowniczki podpisanej jako "Zuzanna", która zarzuca ustawienie tego konkursu.

"Przeczytałam dzisiaj na PIP-ie Urzędu Gminy dwa dokumenty. Jeden to informacja - wykaz kandydatek zakwalifikowanych do II etapu konkursu na pracownika działu Finansowego w Urzędzie Gminy: Magdalena Banach, Renata Dub, Daria Lech i Beata Wesołek. Drugi dokument to wykaz pracowników Działu Finansowego a w nim nazwisko Renata Dub. Wniosek z tego jest taki , że konkurs to tylko taka konieczność ustawowa a konkurs wygra osoba już zatrudniona w Urzędzie. I jeśli już dzisiaj można postawić, że konkurs wygra Pani Renata Dub, ze to się potwierdza".

9 listopada Urząd Gminy Poraj ogłosił listę kandydatów na to stanowisko, w którym pojawiły się w/w nazwiska. Czy to oznacza, że konkurs, który musi być przeprowadzony rzetelnie i uczciwie oraz transparentnie wobec innych kandydatów, jest ustawiony? Jeżeli wygra go Pani Renata Dub, to takie wnioski będziemy mogli wyciągnąć.

Do momentu ogłoszenia wyników, wstrzymam się ze zbednym komentarzem w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI
9 odpowiedzi na “Ustawiono konkurs urzędniczy w Urzędzie Gminy Poraj?”

 1. Wyborca pisze:

  to na pewno nie może być prawda, to czysty przypadek

  0
  0
 2. Janusz pisze:

  Dub wygra go na pewno bo wszystko jest ustawione pod nią

  0
  0
 3. Agata pisze:

  Janusz – masz rację. Już wiem dlaczego wójt miał tak niskie wymagania do kandydatów. Nie wymagał nawet wykształcenia wyższego, wystarczyło posiadać tylko średnie. Można by zaryzykować stwierdzenie, że kandydatka protegowana ma tylko średnie wykształcenie.

  0
  0
 4. niewazne pisze:

  Ja nie rozumiem jednego, skoro już jest zatrudniona w urzędzie to po kiego grzyba ma startować na nowo w konkursie ? Jeśli tak jest to nie miejcie pretensji że konkurs jest ustawiony tylko że w ogóle istnieje konieczność robienia takich szopek. Moim zdaniem jest to zbędne i nie wymagane nawet – można ją spokojnie przesunąć na inne stanowisko w ramach posiadanych zasobów kadrowych.

  0
  0
  • Inkcik pisze:

   Pewnie była zatrudniona na umowę współfinansowaną z PUP bądź na stanowisku nie urzędniczym. Żeby była pełnoprawnym urzędnikiem musiał być zorganizowany konkurs i musiała go wygrać. Takie mamy prawo i bez konkursu nie mogłaby być pracownikiem samorządowym.

   0
   0
 5. Agata pisze:

  I kiedy będą wyniki tego konkursu?

  0
  0
 6. […] Pisaliście o tym we wcześniejszych komentarzach, sam też o tym pisałem w artykule pt. "Ustawiono konkurs urzędniczy w Urzędzie Gminy Poraj?". […]

  0
  0
 7. Agata pisze:

  Wygrała osoba, która miała wygrać. Pani Dub. A jakie ta Pani ma wykształcenie? I jaki staż pracy i gdzie? Nic nie wiemy. W czym była „lepsza” od innych kandydatek? Czy te inne Panie nie złożą sprzeciwu do tego konkursu i jego wyniku?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *