Wójt chciał sprzedać Poreco Sp. z o.o. za 100 000 zł!
16 lutego 2018 r. | 10:48
64

W 2015 roku Wójt Łukasz Stachera wraz z Prezesem Poreco Sp. z o.o. - Rafałem Kępskim próbowali namówić radnych Rady Gminy Poraj do sprzedaży spółki Poreco pewnemu przedsiębiorcy z Choronia za 100 000 zł! Co ciekawe, w 2015 roku spółka Poreco osiągnęła przychód ze sprzedaży w wysokości 2 077 141,12 zł.

W tym samym roku, Poreco nabyło od Gminy Poraj oczyszczalnie ścieków za ponad 3,5 mln zł. Spółka w 2015 roku zanotowała niewielki zysk w wysokości 18 381,31 zł.

Czym się zajmuje Poreco Sp. z o.o.? Poreco zajmuje się zaopatrzeniem w wodę oraz odprowadzaniem ścieków na terenie gminy Poraj. Gdyby trafiła w prywatne ręce przedsiębiorcy z Choronia, ceny za wodę i ścieki poszybowałyby w górę.

Spółka miała zostać sprzedana głosami radnych sympatyzujących z Wójtem Stacherą. Transakcja została zablokowana w ostatniej chwili po interwencji m.in. Tomasza Brymory, który na jednej z komisji rady przekonał radnych do zablokowania tego pomysłu.

Właścicielem spółki w 100 proc. jest Gmina Poraj. Dlaczego Wójt chciał sprzedać Poreco za 100 000 zł, której roczne przychody przekraczały 2 mln zł? Odpowiedzcie sobie sami.

Poniżej projekt uchwały w tej sprawie. Na szczęście, projekt ten został odrzucony przez radnych.

PAWEŁ GĄSIORSKI64 odpowiedzi na “Wójt chciał sprzedać Poreco Sp. z o.o. za 100 000 zł!”

 1. :-) pisze:

  Okrąglutki 🙂

  0
  0
 2. jeremi pisze:

  wiadomo, człowiek PO, wszystko sprzedać co państwowe. lewak jeba**

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  dlaczego nikt o tym nie napisał wcześniej? przecież to była by jawna niegospodarność!!!!!!!!!!!

  0
  0
 4. Wojtek pisze:

  No własnie dlaczego żadna z lokalnych gazet nie napisała o tym? Dlaczego było to skrzętnie ukrywane?

  0
  0
 5. Tadeusz pisze:

  Do CBA !!!!

  0
  0
 6. Jacek Kowalczyk pisze:

  Gdyby doszło do sprzedaży tej spółki za takie pieniądze to z pewnością dziś Stachu siedziałby w innym miejscu niż u siebie przed biurkiem. Na pewno zamieni je na bezrobocie za kilka miesięcy.

  0
  0
 7. pracodawca pisze:

  No to już wiemy dlaczego jest dług w Gminie Poraj.
  Powinno być : „Kupić tanio sprzedać drogo”.
  A jest : „Kupić drogo sprzedać tanio – najlepiej swoim”.

  0
  0
 8. karpiel pisze:

  Gąsiorowski, ekonomista z ciebie i znawca zagadnienia jak z koziej dupy bałałajka, za to szczujesz jak zwykle. Sprzedać za 100 tyś. coś co przynosi 18 tysięcy rocznie dochodu czyli 1,5 tyś. miesięcznie to wcale nie jest tanio, a po drugie to RADA GMINY ustala ceny wody więc nikt nie może ich sobie dowolnie ustalać. Więc po co piszesz takie brednie, epatując ludzi, nie mających pojęcia, milionowymi obrotami spółki . A Brymora nie był już w 2015 r radnym i nikogo nie mógł przekonać. Ludzie nie dajcie się zwariować temu wynajętemu manipulantowi.

  0
  0
  • ? pisze:

   a kto go wynajął?

   0
   0
  • pracodawca pisze:

   „Gąsiorowski, ekonomista z ciebie i znawca zagadnienia jak z koziej dupy bałałajka,” –
   Jedno pytanie co to jest bałałajka ?
   „Sprzedać za 100 tyś. coś co przynosi 18 tysięcy rocznie” – no to przy tym długu każdy dochód jest dobry.
   Trzeba wziąć pod uwagę jedno, tą spółką kierują ludzie z nadania gminy a gmina ma 30 milinów długu.
   No to jak się władza zmieni, to zysk w tej spółce poszybuje w kosmos, w 2 lata cały dług spłacą i darmowe piwo będzie dla wszystkich na dniach Poraja (żart).

   0
   0
   • St. Ząb pisze:

    Nie masz czasem mebli do ustawienia pseudo-pracodawco, co swoich niby-pracowników traktuje jak przedmioty i liczy na „sztuki”?

    0
    0
    • pwk pisze:

     Jak wspominałem wcześniej znam osobiście pracodawce,
     Tak wczoraj wnosiliśmy meble dokładnie 2 komody.
     Tak zatrudnia 3 osoby.
     Skończ głupia gadkę za…cu (chory człowieku na umyśle).

     0
     0
  • Wojtek pisze:

   Nie obrażaj Karpiel człowieka za to, że napisał prawdę. Tylko ta prawda jest dla ciebie niewygodna więc atakujesz. Wstydż się!!!!

   0
   0
  • Zdzisława Polak pisze:

   Karpiel – Rada Gminy ustala ceny wody i ścieków ale gdy Spółka Poreco jest własnością Gminy jak teraz.
   Gdyby została sprzedana ( po zbyciu udziałów przez gminę) Radni nie mieli by prawa do ustalania cen wody i ścieków.

   0
   0
 9. :-) pisze:

  …jeżeli chcialo się sprzedać taka spółkę za 100 tys., sam bdynek jest wart dużo więcej, to ile ona kosztowala nieoficjalnie?

  0
  0
 10. RobRob pisze:

  Każdy kolejny artykuł na tym portalu uświadamia mnie że człowiek może bardzo nisko upaść aby tylko zniszczyć inną osobe. Tym razem Pan Tomek podkłada babola Panu redaktorowi a on bierze na siebie te idiotyzmy.
  Ludzie nie dajcie się manipuliwac. Czytacie że zrozumieniem a nie sugerujcie się czyimiś fantazjami.
  Już dawno gmina powinna złożyć sprawę redaktorowi bo przecież nie można sobie pisać co się chce bez konsekwencji.

  0
  0
 11. Wojtek pisze:

  To raczej wójtowi i tej radzie należy założyć sprawę RobRob za niegospodarnośc.

  0
  0
 12. native pisze:

  Artykuł się w ogóle nie trzyma kupy. Nie przedstawiono nawet pół dowodu na potwierdzenie prawdziwości stawianych zarzutów. Projekt uchwały wręcz temu zaprzecza. Czy autor naprawdę uważa, że ludzie czytający te teksty, są tak naiwni i uwierzą mu na słowo? Patrząc na całokształt „twórczości” zastanawiam się jakie kwoty muszą wpływać na konto pana Gąsiorskiego za produkcję tych oszczerstw, że potrafią skutecznie stłumić strach przed odpowiedzialnością karną…

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   swego czasu wśród radnych było o tym głośno, zastanów się kto z Choronia chciał kupić spółkę i dlaczego.

   0
   0
  • pracodawca pisze:

   „skutecznie stłumić strach przed odpowiedzialnością karną…” – Jest demokracja trzeba złożyć pozew cywilny i zobaczymy kto ma racje – jak Wójt ma jaja to tak zrobi.
   Szkopuł jest w tym iż Wójt nie pójdzie do sądu, bo doskonale wie co ma w papierach.
   W sądzie liczy się wszystko co jest na papierze, pusta gadka jest nieważna.
   Sąd na 100% będzie chciał zobaczyć papiery, by ocenić sprawę – Wójt dobrze o tym wie.
   Sąd wezwie biegłego i będzie opinia, a ta opinia może być niekorzystna dla Wójta.
   Na podstawie niekorzystnej opinii dla Wójta, można już złożyć sprawę do prokuratury i w tedy art. 231.
   Jak Wójt złoży pozew, to w moich oczach zyska !!!.

   0
   0
 13. Zdzisława Polak pisze:

  Z tego co sobie przypominam na gorąco to było tak. Radni otrzymali na komisje dwa projekty uchwał :jeden dotyczył sprzedaży oczyszczalni porajskiej i biurowca przy ul. Górniczej w Poraju a drugi projekt uchwały to własnie ten zaprezentowany wyżej dotyczący zbycia udziałów gminy w Spółce Poreco.
  Ten pierwszy projekt uchwały został przez większość Radnych poparty a ten drugi projekt został odrzucony przez Radnych. I dlatego na sesji grudniowej 2015 roku Rada Gminy podjęła uchwałę w/s sprzedaży oczyszczalni i biurowca Zaś ten drugi projekt został wycofany z porządku obrad tej sesji z powodu braku poparcia wymaganej większości radnych, Bardzo mnie ta decyzja Radnych ucieszyła gdyż była taka sama jak moje stanowisko w tej sprawie.
  W związku z powyższym nie widzę żadnych uchybień ani kłamstw w tym artykule. Resztę bardziej dokładnie jeszcze zrelacjonować będzie można po przeczytaniu protokołu z komisji listopadowej lub grudniowej 2015 r.
  Dodam jeszcze, że projekt tej uchwały przygotowany na sesję wzbudził zainteresowanie( oburzenie) mieszkańców Gminy Poraj a szczególnie mieszkańców Poraja. (Jeśli dobrze pamiętam to przybył Tomasz Brymora, Leszek Lach, Janusz Błaszczyk ,Barbara Caban itd). Więcej szczegółów będzie w protokole.

  0
  0
  • Katarzyna pisze:

   to „na gorąco” daje świadectwo słabej – niestety – pamięci; w pn dowody na pani niekompetencję…

   0
   0
   • ZdzisławaPolak pisze:

    Minął poniedziałek, wtorek, środa, dzisiaj jest czwartek i nadal czekamy na zapowiedziane „dowody na Pani (czyli moją ) niekompetencję. Proszę podać link do protokołów z komisji w tej sprawie (listopad, grudzień 2015) przypomnimy sobie szczegóły.

    0
    0
 14. Katarzyna pisze:

  Może się zdarzyć, że w myśl partykularnie pojętego własnego interesu pan Gąsiorski usunie kolejny mój komentarz, który będzie oficjalnym stanowiskiem Urzędu Gminy w sprawie tego fake newsa. Uczynił to bowiem już przynajmniej dwa razy korzystając z pozycji pożal się Boże „moderatora”. Dla zaniepokojonych naszym milczeniem zapewnienie – ta sprawa ( i nie tylko ta) znajdzie swój finał w sądzie.

  0
  0
 15. Katarzyna pisze:

  panie redaktorze, za późno – zrobiłam screen

  0
  0
 16. Katarzyna pisze:

  W trosce o poszanowanie prawa Czytelników tego portalu do uzyskania informacji opartych wyłącznie na prawdzie i faktach, wyjaśniamy, że Wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera NIGDY nie miał zamiaru sprzedawać spółki PORECO.
  Podany przez pana Gąsiorskiego – jako koronny dowód – skan projektu uchwały nie ma nic wspólnego z zamiarem sprzedaży spółki, a jest tylko i wyłącznie aktem prawa miejscowego, do którego wprowadzenia obliguje ustawodawca. Podobne uchwały od lat obowiązują w innych Gminach, i Poraj nie był tu wyjątkiem.

  ŻĄDAMY NATYCHMIASTOWEGO SPROSTOWANIE PODANYCH, NIEPRAWDZIWYCH TEZ DOTYCZĄCYCH ZAMIARU SPRZEDAŻY SPÓŁKI PORECO, W PRZECIWNYM RAZIE SPRAWA ZOSTANIE SKIEROWANA NA DROGĘ SĄDOWĄ.

  0
  0
 17. Katarzyna pisze:

  Baaardzo dziwne – linków „powera” pan redaktor jakoś nie „moderuje”; różnica w tekście stanowiska „zmoderowaneo” i „niezmoderowanego” polega na usunięciu linków, które miały uwiarygodnić przedstawioną uchwałę

  0
  0
  • Power pisze:

   Pani Katarzyno! Umknęły Pani moje usunięte wpisy np. na temat 70-latków. Pani wpis skomentowałem linkiem dotyczącym pojęcie „ageizm”, zawierający wywiady uliczne oraz wrzuciłem humorystyczny link z udziałem starszych ludzi. Ten wpis został usunięty. Prawo moderatora. Inne usunięte wpisy nie chcę mi się szukać.

   0
   0
 18. Zdzisława Polak pisze:

  Szanowna Pani Wójt . Ja na Pani miejscu nie składałabym takich zapewnień w Imieniu Pana Wójta . Skąd Pani wie jaki zamiar miał wtedy Pan Wójt? A co to Pani napisała , że projekt tej uchwały ” to jest tylko i wyłącznie aktem prawa miejscowego, do którego obliguje ustawodawca” To jest jakiś obłęd.
  Bo;
  – po pierwsze niepodjęta uchwała nie jest żadnym aktem prawa,
  – po drugie gdyby ustawodawca nas do tego obligował to Rada Gminy musiałaby tę uchwałę podjąć a Rada nie podjeła
  tej uchwały i nic się nie stało.
  O interpretację prawa należy poprosić prawnika. Proszę nie dawać więcej swojej wykładni.

  0
  0
 19. Jacek Kowalczyk pisze:

  Kaśka daj spokój i zajmij się mężem. Od listopada nie będziesz już w urzędzie, lepiej szukaj sobie pracy.

  0
  0
 20. Iwona pisze:

  Zalosne 🙂 pani Kasiu nie ma co sie tu wypowiadac pis gasiorek polakowa i spolka i tak beda lac swoja wode 🙂

  0
  0
 21. Km pisze:

  To sie niewypowiadaj Iwonko…..

  0
  0
 22. Nikt pisze:

  Nie odpowiadam się tutaj po żadnej ze stron, ale argument p. Polak jest trudny do obalenia. Skoro to powinna być obligatoryjna uchwała,to dlaczego została odrzucona? No chyba,że uchwalono ją w późniejszym terminie.

  0
  0
 23. fan zdzisławy pisze:

  Pani Polak jak widać ma nadprzyrodzone zdolności, bo wie jakie zamiary ma wójt lepiej od samego wójta. BRAWO! Z drugiej strony pokazuje, że nie ma podstawowej wiedzy radnego gminy, a publikowane teksty dramatycznie ją kompromitują. Gdyby rozumiała jakie uchwały głosuje, wiedziałaby, że rada gminy nie ustala cen wody i bez względu na to, kto jest właścicielem przedsiębiorstwa wodociągowego, ceny wody regulowane są ustawowo.

  0
  0
  • wiesiek pisze:

   A to Katarzyna to sam wójt?

   0
   0
  • Medyk pisze:

   To powiedz wójcie sam osobiście jaki miałeś zamiar wtedy wprowadając ten projekt uchwały ?

   0
   0
  • Zdzisława Polak pisze:

   Do Fana zdzisławy.
   Nie będę się tłumaczyć , że nie jestem wielbłądem. Powiem może tak ” Gdyby głupota miała skrzydła to latałabyś bardzo wysoko „

   0
   0
   • Moim idolem Zdzislawa pisze:

    Skarbie dlatego na tym portalu „latasz wysoko” :* caluski misiu moja

    0
    0
   • Moim idolem Zdzislawa pisze:

    Pragnalbym takiej kobiety, naiwna da sie nia manipulowac, wystarczy udac ze sie jej slucha i ma sie co chce… Zdzisia moim juz nie idolem, jestem wolny ona juz moim pragnieniem. Duzo gada malo robi idealna zona 🙂

    0
    0
  • Power pisze:

   Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne określa taryfę opłat za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki. Taryfę zatwierdza Rada Gminy: https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1622933,Ceny-wody-i-sciekow-w-Polsce-gdzie-najdrozej-gdzie-najtaniej
   Dopiero od 1 stycznia 2019 r. wejdzie nowa ustawa Prawo wodne dotycząca zaopatrzenia w wodę ludności. Obowiązek ten nakładają na Polskę przepisy unijne, tj. Ramowa dyrektywa wodna. Środki pozyskane z opłat zostaną przeznaczone na działania związane m.in. z poprawą stanu wód oraz na inwestycje przeciwpowodziowe. Ceny wody dla mieszkańców ma regulować specjalny regulator na wzór Urzędu Regulacji Energetyki. Proszę podawać prawdziwe informację.

   0
   0
   • Zdzisława Polak pisze:

    Oczywiście, że tak jest jak napisał Power. Co roku Rada Gminy zatwierdza Taryfę dotyczącą cen wody i ścieków dla mieszkańców Gminy Poraj.

    0
    0
   • Moim idolem Zdzislawa pisze:

    Powerek misiu moj złociutki, cukiereczku cnotliwy faktycznie powinienes z sugestii komentow przyklad z Biedronia brac…

    0
    0
  • Moim idolem Zdzislawa pisze:

   Fan… Czuje sie zdublowana :p ja Zdzisie sobie rezerwuje :p ta misia jest moja i tylko ja jej idolem 😉

   0
   0
 24. Wójt pisze:

  Oj, Łukaszek, Łukaszek….. będziesz niedługo bezrobotny….

  0
  0
 25. Anonimowy reproduktor pisze:

  Dzis na tvp kultura ogladam film „kochanek krolowej” to przyklad ze od wiekow narod dal sie podpuszczac, dostali wszystko-wiele ale znalazly sie inne jednostki ktore chcialy dojsc do wladz ( u nas pis) i tak mieszaly tak mieszaly ze oglupily narod malo tego w filmie juz jest prasowa manipulacja a to rok 177… A tu jak i wszedzie historia ta sama, zatacza krag. Wszedzie rzadzi kler, juz tam zrobili wszystko by dojsc do wladzy, tu to samo pis i jego kler. W jakich my czasach zyjemy, ze kosciol rzadzi polityka?? W jakich czasach zyjemy, ze daza jak w roku 177… Do wladzy absolutnej. Polecam ten film, poroenajmy do naszych czasow, zastanowmy sie troszke jak jestesmy manipulowani. Kazdy przy korycie ciagnie do swojego czy to bedzie Stachera czy sluzalkowa czy polakowa badz brymora, kazdy obsadzi sie swoimi i kazdy bedzie w swoje ladowal. Tylko, ze jednak kler i pis sa bezwzgledni tego niestety nie da sie z ich krwi pozbyc, zastanowmy czy chcemy tego?? Bo gdyby sytuacja gminy byla tak patowa to nikt inny by nie startowal… Wiec zastanowmy sie czy to nie jest rok 1770

  0
  0
  • Nikt pisze:

   A tak z ciekawości, mógłbyś uzasadnić jak to ten PIS jest bezwzględny i w jaki sposób dąży do władzy absolutnej? I bardzo jestem też ciekaw, skoro ten kler tak rządzi, do czego jesteś zmuszany?

   0
   0
 26. St. Ząb pisze:

  Jak niby wybór porajskiego PiSu ma poprawić sytuację w gminie? Co? Trzeba będzie zniwelować dług. Jedyne co umie robić PiS to nakładać podatki (bezpośrednie, czy pośrednie). Czyli sumarycznie – wybór porajskiego PiSu będzie się równać wszelkim możliwym podwyżkom podatków – żeby starczyło na spłatę długu i obsadzenie stołków swoimi, a także spłatę „wyborczych długów” poprzez zlecanie płatnych ogłoszeń w mediach przychylnych. Serio tego nam potrzeba?

  0
  0
  • Miś pisze:

   A co PO albo Skuteczny ma do zaoferowania mieszkańcom?

   0
   0
  • pracodawca pisze:

   „Jak niby wybór porajskiego PiSu ma poprawić sytuację w gminie? Co?” – A jaki ma plan Wójt niech przedstawi.
   Według wielu Wójt i jego ekipa nie sprawdzili się – muszą odejść (są dokumenty czarno na białym).
   „Trzeba będzie zniwelować dług” – Zgadza się, dług który został przez Wójta i ekipę rządzącą stworzony.
   „Jedyne co umie robić PiS to nakładać podatki (bezpośrednie, czy pośrednie)” – A co planował twój idol Wójt ?
   Rozsprzedać wszystko i wejść na podatki od gruntów, dowalić wodę i ścieki.
   „Czyli sumarycznie – wybór porajskiego PiSu będzie się równać wszelkim możliwym podwyżkom podatków – żeby starczyło na spłatę długu i obsadzenie stołków swoimi, a także spłatę „wyborczych długów” poprzez zlecanie płatnych ogłoszeń w mediach przychylnych. Serio tego nam potrzeba?” – w Poraju nie ma PIS-u.
   Podwyżki podatków będą spowodowane niegospodarnością Wójta i obecnej ekipy (piszmy jak jest, to oni są winni tego że my będziemy mieli większe podatki). Czy ty czytasz to co piszesz, czy Wójt każe ci pisać jakieś herezje bez pokrycia. To Wójt doprowadził do patologi (długu). Jest DŁUG, trzeba go SPŁACIĆ, jedyne co wymyśliłeś to podnieść podatki ?.
   A może są rozwiązania takie by nie podnosić podatków a dług sukcesywnie spłacać.
   Może trzeba zacząć zarabiać – pomyślałeś o tym (geniuszu ekonomii) ?
   Piszesz że „my” jesteśmy „ekonomicznymi analfabetami” to kim ty jesteś, upośledzonym gnomem ekonomii?

   0
   0
 27. St. Ząb pisze:

  „w Poraju nie ma PIS-u” – a to ciekawe, bo zdaje się, że już niedługo się dowiemy, kto z pisu właśnie kandyduje na wójta… przepraszam, wójcinę. Ta to dopiero jest geniuszka zarabiania!

  Jak mam wybierać kto tu będzie rządził, czy zamordystyczny pis, czy norlalni ludzie, to wybieram tych drugich.

  0
  0
 28. Miś pisze:

  A to nowymi samochodami mogą tylko jezdzić wybrani czyli obecna władza? A wykształcenie radnych i wójta niech podaje przecież to nie jest tajemnica. Chyba , ze wstydzisz się swojego wykształcenia? Komu ty jesteś życzliwa? .Niech ludzie wiedzą jakie to mądre głowy rządzą gminami. Proszę podać te tytuły radnych i wójta.

  0
  0
  • ZdzisławaPolak pisze:

   Proszę wysłuchać jest to nagranie z połączonych komisji Rady Gminy Poraj. Materiały na sesje otrzymaliśmy bardzo krótko przed komisją . Tuż po zakończeniu komisji zaraz odbyła się sesja.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *