Wojewoda stoi murem za Danutą Służałek-Jaworską. Upomniał przewodniczącego rady!
03 sierpnia 2018 r. | 12:17
74

Wraca temat skargi na dyrektor SP w Poraju - Danutę Służałek-Jaworską. Służałek-Jaworska złożyła skargę na podjęcie uchwały ws. anonimowej skargi na nią i sposobu jej załatwienia przez Radę Gminy Poraj do Wojewody Śląskiego. Ten uznał jej skargę za zasadną i upomniał Przewodniczącego Rady Gminy - Andrzej Pawłowskiego.

Wojewoda uznał, że tego rodzaju anonimowa skarga, nie powinna być w ogóle procedowania przez Radę Gminy Poraj. Wojewoda uznał, że skarga bez adresu pocztowego (nazwa ulicy, numer domu, kod pocztowy i nazwa miejscowości) zawiera brak formalny uniemożliwiające dalsze procedowanie w sprawie. Do tego w skardze brakował podpisu wnioskującego.

Poniżej znajdziecie pismo Wojewody w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI74 odpowiedzi na “Wojewoda stoi murem za Danutą Służałek-Jaworską. Upomniał przewodniczącego rady!”

 1. xxx poraj pisze:

  Panie Przewodniczący Pawłowski Andrzej , proszę o zwrot pieniędzy nie uczciwie zarobionych w byłym gimnazjum w Poraju.Wszystko co w tym temacie było poczynione ,dowie się Pan I była pracodawca w odpowiednim czasie .Przed końca kadencji.

  26
  6
  • JakiBeret pisze:

   Poczytajcie Myszkowską to będziecie wiedzieć jakie wałki robiła Służałkowa, ja jestem za PIS dlatego nie będę głosował za tą obłudnicą, jak by wystawili kogoś innego to nie ma problemu. Ale Służałkowa robiła wałki od kilku lat ! aż sprawa się rypła i tyle.

   12
   12
  • Alojzy pisze:

   Ludzie czy wy nie widzicie że w sytuacji kiedy Danuta Służałkowa Jaworska została zdemaskowana za swoje przekręty to nagle żeby nie zostać z niczym startuje na wójta. Wiem jedno że jak by dali kogoś innego z PIS to miał by szanse a tę przestępczynię wystawili, raczej nikt na nią nie zagłosuje bo to fałszywe i obłudne babsko.

   11
   13
   • T.Brymora pisze:

    Ja uważam że Służałkowa wygra bo też jestem za nią. A to że tam jakiś głupi konkurs w tle to nie ma znaczenia. Itak wiem że Danutka wygra !!!!!!!! Głosujcie na Danutkę !!!!!!

    13
    6
   • Do czerwonego Bereta pisze:

    DO … bereta.
    A ta myszkowska to co to. KOGO ????????? i dla kogo ?????.
    I KTO TEMU WIERZY.

    13
    3
    • PrawdaWoczy pisze:

     Mysxkowska to taka Gazeta w której często są obiektywnie przedstawione różne rzeczy. Między innymi temat faworyzowania uczniów i robienia przekrętów przez D Służałek jaworską i tych co z nią współpracują.
     Ale sprawa niedługo będzie dogłębnie zbadana przez prokuraturę z tego co wiem …. widzę że fakty nie wszystkim po drodze …

     5
     8
     • Do prawdy pisze:

      Ale hipokryzja.Ha ha.
      Gazeta myszkowska obiektywna….ha, ha
      To jest Trybuna ludu z głębokiej ” komuny”.
      Panie red M. skąd tyle jadu i stronniczość. A chyba wiem…….- prawda tego co płaci i skąd pochodzi Jakieź to proste-. korzenie- .
      A gdzie etyka dziennikarska?????
      Odjechala oj daleko,daleko….
      Ale co takiemu mniej niź „O” tłumaczyć. Po Co?????

      10
      3
     • do Prawdawoczy pisze:

      Obiektywizm polega na konfrontowaniu dwóch stron konfliktu.Jak bezsilni i nieudolni są ci ktorzy dają wyraz w wylewanych notorycznie plotkach , pomówieniach. W swej histerii , agresji i frustracji zamienili się w sędziów , prokuratorów . Pani Dyrektor Danuta Służałek-Jaworska nie jest osobą skazaną. Wylewacie na nią pomyje w kazdym artykule. Zgodnie z teorią Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

      7
      5
     • do Prawdawoczy pisze:

      Ten obiektywizm wynika z bezsilności , nieudolności .Nikt wam nie wierzy.Pani Dyrektor nie jest osobą skazaną. Zabawiliście się w prokuratorów , sędziów . Cierpliwości. Strach zajrzał w oczy i chcieliście znależć ofiarę. A sami wyszliście na ofiary losu. O co w tej grze chodzi wszyscy wiedzą. W/w prasy nie czytają.

      7
      3
     • Marek pisze:

      Ta gazeta to obiektywny łgarz.

      9
      4
   • do Alojzego pisze:

    Widzę że chcesz startować. To startuj i nie opluwaj innych.Jesteś dobry to cię wybiorą.O Panią Służałek – Jaworską się nie martw. Wyborcy zdecydują. A tu tyle agresji hipokryzji i strachu. Wynika z tego że nadaje się na wójta.

    8
    4
  • Wirós_z_Facebóka pisze:

   Poczytajcie sobie wpisy D.Służałkowej na FB – twierdzi że jej wizerunek psuje jakiś wirus internetowy – myślałem że się pojszczę jak to przeczytałem. Robiła walki kiedy się dało aż sprawa się rypła, a teraz na wirusa zwala – dobrze że przeniosłem się z pracą do innej szkoły i już nie muszę tolerować tej obłudnicy!
   Poziom mojej wypowiedzi zbliżony celowo do intelektu Służałkowej.

   5
   9
   • do wirusa pisze:

    Dobrze że odszedłeś z tej szkoły, nie bedziesz demoralizował dzieci swoim słownictwem i kulturą bycia .Ten tekst wynika z bezsilności i nieudolności osób którym roi się od pomysłów w jaki sposób zaszkodzić Pani Dyrektor . I dajecie wyraz słownej frustacji ,agresji i histerii. Zabawiliście się w sędziów , prokuratorów i propagandzistów. Cierpliowości panie Wirós.

    7
    4
   • do wirusa pisze:

    Bardzo dobrze że odszedłeś z tej szkoły.Nie będziesz demoralizował dzieci swoim zachowaniem i słownictwem.Dlaczego tak boicie się Pani Dyrektor . Wbrew waszym plotkom i propagandzie nikt wam nie wierzy. Zawłaszczyliście sobie prawo bycia sędziami prokuratorami .Cierpliwości panie Wirós

    7
    4
  • Janek pisze:

   A to Służałkowej jeszcze nie zamkneli ?

   5
   7
 2. Pora...Janka pisze:

  Przecież to bylo do przewidzenia….ja nie wiem jak w ogóle mozna.bylo do tego dopuścić..zeby Rada Gminy to.rozpatrywala…brak znajomości prawa…co to za Radca tam jest zatrudniony co za „fo pa”…..ośmieszanie na.masa….hahaha

  17
  7
  • PrawdoMowny pisze:

   A to wy nie wiecie że Służałkowa to przekręty dla tego faworyzowanego dziecka sponsora to robi już od lat?
   Jak się okazuje na cały Śląsk tylko dwie uczennice brały udział w innym konkursie w Zabrzu, jedna z Częstochowy i druga z Poraja.
   Oczywiście Katarzyna Ł. wygrała bo Służałkowa była jej opiekunem 😉 ha ha ha
   Kolejne konkursy bez rywali, ciekawe co jeszcze wyjdzie na te babsko.

   8
   14
   • Labus pisze:

    A ty jak jesteś zazdrosny to się nie udzielaj. Jak jesteś biedakiem to nigdy nie będzie Cię stać żeby gdziekolwiek dojść ! Matole !

    12
    6
    • Mieszkaniec pisze:

     Do was „prawdomówni” i wszystkie ” miernoty” jak z filmie Mocart.
     Patrze sie na tą naszą gminę i widzę skad taka ilosc takich ludzi.To nawet w przedszkolu dzieci maja wiecej rozumy .Bo mama wytlumaczy dziecku -nie mam za co Ci to kłupic i sama nie mam mercedesa bo slad.A tu mamy- wszystko. Jak mozna tak zadłuźyc gminę.Kto to spłaci.
     To jest Prawdziwy problem.

     12
     4
   • Marek pisze:

    Służałkowa to żona Służałka. Naucz się ośle prawidłowo pisać.Donos napisałeś co za to dostałeś.Nikt ci nie wierzy pieniaczu . Robisz ze strachu w pory bo toi kiepściuchno wyszło.

    8
    4
   • do prawdomównego pisze:

    No i wyszło kto ten donosik napisał. Odkryła się zazdrość .

    7
    3
    • Parówa pisze:

     Jaka zazdrość – o to że ktoś kombinuje i oszukuje dzieci pełniąc funkcję dyrektora – gdzie tu twoja logika?
     Danuta Służałek Jaworska powinna ponieść konsekwencje za te oszustwa – i poniesie.

     0
     0
 3. karucza pisze:

  Wychodzi elokwencja oraz znajomość przepisów prawa, regulaminów urzędu komisji rewizyjnej z panem Pawłowskim przwodniczącym rady na czele. Wstyd!

  29
  6
 4. Zdzisława Polak pisze:

  Pan Wojewoda zbadał tę sprawę i podał zarówno podstawy prawne jak i szerokie uzasadnienie z którego jednoznacznie wynika, że Komisja Rewizyjna nie powinna procedować skargi anonimowej. Powinna najpierw ustalić, czy taka osoba w ogóle istnieje, jeśli tak to pod jakim adresem. Cała Rada Gminy została wprowadzona w błąd, czego skutkiem było podjęcie wadliwej uchwały. Cieszę się z takiego stanowiska Pana Wojewody gdyż potwierdziły się moje argumenty podnoszone w tej sprawie na Komisji Rewizyjnej i na Sesji Rady Gminy Poraj. I znów kolejny raz z satysfakcją wypowiem te słowa ” a nie mówiłam”.

  29
  6
  • Jola pisze:

   Co to ma za znaczenie w sytuacji w której Służałkowa zrobiła przekręt.
   Oszukała inne dzieci i tyle. Ciekawe ile jej sponsorzy sypnęli kasy! Że takie walki robiła

   8
   13
   • do Joli pisze:

    Jesteś bardzo zorientowana tzn że brałaś udział w tej intrydze . Czyżby potencjalna kandydatka na wójta.
    To tak chciałaś wyeliminować Panią Służałek. No to pokazałaś swoją nieudolność.A trzeba z godnością wystartować pokazać jak z najlepsze strony a nie z takim donosem się bawić. No ale cóz w Poraju bawić się lubią.

    7
    3
   • do Joli pisze:

    Im mniejszy umysł , tym większa buta

    7
    3
  • DonaldTłusk pisze:

   A ja to uważam że D.Śłużałkowa jest oszustką bo od kilku lat robi wałki i promuje dzieci sponsorów.

   9
   12
   • do psa czyli Donalda Tłuska pisze:

    Jeśli piszesz nazwisko to pisz prawidłowo.Na szkołę kamieniami się rzucało a teraz bajkopisarz się ujawnił. Dwa błedy w jednym wyrazie . Poszukaj sobie oszustów w swoim towarzystwie.

    9
    3
   • do Donalda Tłuska pisze:

    To jeśli wiedziałeś dlaczego nie zgłosiłeś do prokuratury.Chłopie to ty wspólwinny jesteś. Ile zarobiłeś na tym interesie.

    8
    3
 5. karpiel pisze:

  Tak często mówisz kobieto głupio więc nawet jak powiesz coś rozsądnego to nikt ci nie wierzy..
  Radna w tym wieku i tylu kadencji powinna być dla radnych, a pani przez swoją buzię nie ma ani autorytetu, ani poparcia ani poważania.. Kpią z pani wszyscy z wyjątkiem kilku awanturników na tym forum.

  6
  25
  • Zdzisława Polak pisze:

   Karpiel – To może lepiej by było posłuchać moich rad jako starszej i doświadczonej koleżanki niż kpić ze mnie?
   Ale ja wiem , że Ty wolisz kpić ze mnie bo wójt Cię za to suto wynagradza. A z szacunku do mnie nic nie będziesz miał.

   25
   7
 6. Vladimira Złota pisze:

  Trafione w sedno!!! No ale teraz to chce się być radnym powiatowym, większa dietę brać za awanturowanie się to trzeba teraz się pokazywać i zdobywać poparcie!!! Mam nadzieję że w Poraju jednak inteligentni ludzie mieszkają.

  5
  20
 7. Pora...Janka pisze:

  Wyszło szydło z worka….taki prawnik super w gminie ze na prawie sie nie zna za bardzo….kompromitacja niesamowita…wszyscy tam klepia co im Wójt karze bez myslenia…..bez sensu….Granda Banda…jak tak mozna..ale na szczęście większość to widzi…

  14
  1
 8. Lalka pisze:

  Karpiel i Vladimira to jedno sto. Zachowują się jak marionetki w teatrzyk kukielkowym. Jak pociągną ich za odpowiedni sznuczerecz to tak tańczą. Żałosne! Nie darzycie pani Polak szacunkiem bo mówi o rzeczach które nie są wam na rękę i psują wasz wizerunek. Mam nadzieje ze przyniesie to zamierzony skutek i zw więcej ani w gminie ani w powiecie nie będzie musieli patrzeć ma wasze zakiet paly.

  20
  2
 9. Nikt pisze:

  Nie ma się co dziwić, w końcu wojewoda to też kolega partyjny Pani D. No i sprawa sfałszowania podpisu i protokołu przepadła.A odnośnie anonimów. Wystarczy poszukać na necie i będziecie zdziwieni jak często Kuratoria Oświaty rozpatrują anonimowe skargi. I gdzie tu prawo??

  8
  13
 10. Karucza pisze:

  To kuratorium a nie urząd w Poraju. Kuratoria mają swoje procedury i regulaminy a urzędy swoje. I zgodnie z regulaminem urzędu- skargi anonimowe nie powinny być rozpatrywane.

  14
  1
 11. Lalka pisze:

  To jest ewidentna nagonka na dyrektorke szkoły. Chcą się jej pozbyć za wszelką cene bo już pewnie kogos mają na jej miejsce.

  15
  2
 12. Fedyk pisze:

  Ta nagonka jest po to ,aby nie startowała na wójta

  12
  2
  • Jacek pisze:

   Ha ha ha Slużałkowa na wójta HAHA Ha dopiero by trzeba patrzeć na jej ręce, chyba co drugi dokument byłby sfałszowany i podrobiony, ta baba robiła walki w szkole / mało tego są już dowody które ja obciążają a prokuratura prowadzi śledztwo.. Niedługo będzie miała postawione zażuty ! Taki jtoś na wójta – ale dowcip – głosowałbym za Brymorą ale nie za tą obłudnicą perówiańską !
   Głosujcie na Brymorę!

   3
   7
   • Marek pisze:

    Jeśli już to Pani Danuta Służałek-Jaworska.Jesteście tacy bezsilni i dajecie wyraz w wylewanych potokach agresji histerii i frustracji . Cierpliwości.

    6
    1
 13. xxx poraj pisze:

  Karpiel pokaż mieszkańcom że robisz to bezinteresownie A jeśli nie ujawnisz dochodów finansowych miesięcznych to można uważać że odpłacasz się Panu.

  12
  1
 14. Do Karpiela pisze:

  Nie to mi ziomek,choc w Polsce zrodzony,
  Choć i nazwiskiem polskim zaszczycony,
  Co , dla próżności , z prostej schodząc drogi,
  Zamiast ojcowskiej,obce wielbi Bogi.
  Temu ja tylko pismo to podaję.
  Którego z serca Lachem bydź uznaje..
  Cyt z 1878 r pt „Lechici”
  ale ty karpiel obco dumasz.

  18
  2
 15. karpiel pisze:

  OBCO DUMAM, bo nie tak jak cała zgraja awanturników na tym forum. . A radna Polak jest opętaną pieniaczką, i kieruje się tylką niechęcią do wójta, Na sesji zadaje te same pytania żeby sie popisać bo na komisjach już dostała na nie odpowieź. Poza krytyką nigdy nie ma konstruktywnych wniosków.

  poza krytyką i pytaniami nigdy nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia.

  4
  13
 16. Do Karpiela pisze:

  W 1655 rku 4000 szwedow atakowalo Klasztor J.G .Wsród nich bylo 800 tzw polakow.To jest 20 %.
  To jest zdrajcow, miernot i zwykłych głupków.Dzisiaj jest to samo.Do tego doszło jeszcze 5% co przyjechali w 1945 r na tzw Tankach. Dyskusja z tymi 20, 25 nie daje przyjemnosci i jest bezcelowa.

  18
  1
  • Basia pisze:

   Bardzo mądre słowa. Nic się nie zmieniło, garstka idiotów-miernot, intelektualnych eunuchów może bezkarnie terroryzować i niszczyć lokalną społeczność. Strasznie to przykre, że nie wyciągamy wniosków z naszej historii 🙁

   11
   2
 17. Ręcznik prasowy gminy stacheraj pisze:

  bo jedynym słusznym ójtem jest ójt ukasz, a jego jedyną słuszną zastępczynią jest Kasia zwana pończoszanką. jest jeszcze wielką gminna rodzina, ale ta słucha tego co mówi ukasz. bo każdy chce skosztować okruszków ze stołu pana.

  14
  4
 18. xxx poraj pisze:

  Może ty KARPIEL masz konstruktywne wnioski ,podsuń Wójtowi Stacherze aby wytłumaczył społeczeństwu ,mieszkańcom gminy Poraj , skąd się zrodziło 30 mil zł zadłużenie gminy Pomóc Stacherze z likwidować to zadłużenie Odpowiedz jest jedna Stachera Lukasz nie ma predyspozycji do zarządzania ,kierowania ludzkimi .państwowymi pieniądzmi. Przypomnienie w jakim czasie zadłużył na kilkanaście miliomów powiat myszkowski
  Nasza gmina na pierwszym miejscu woj Śląskim pod względem zadłużenia Następnie , od setki na nie trafne kredyty , pożyczki , następnie spłaty ich .Zadłużenie jakie pozostawił w prezencie mieszkańcom gminy to pieniądze za które można by wybudować około 100 budynków mieszkalnych, A On za wielką cenę chce sie utrzymać nadal na posadzie panstwowej, W nie długim czasie wyciszone,rzucone tematy po dywan,stanom sie wartościowe..

  12
  0
 19. Mieszkaniec pisze:

  Chce na państwowej posadzie ,bo do innej się nie nadaje.

  14
  1
 20. Vladimira Złota pisze:

  Proszę sobie przełożyć to na budżet domowy, każdy z Nas jak nie ma kasy a chce coś zrobić to bierze kredyt. Splaci i będzie dobrze. Zobaczycie!!!

  0
  14
  • Agata pisze:

   Pod warunkiem , że jest z czego spłacić. Ale jak się wejdzie w spiralę zadłużenia to się już z tego nigdy nie wychodzi. A Ty do tego doprowadziłaś i nie masz odwrotu. To już jest koniec.

   14
   0
 21. POLAKPola 2 pisze:

  Do wladyminy…
  Ale trzeba być zakrenconym aby takie bzdury pisać.
  Komorowski Panią tego nauczył ?????albo mówi …jak w filmie szpital na peryferiach
  ” gdyby głupota miała skrzydła fruwała by Pani jak gołębia”

  6
  2
 22. Do wladymiry pisze:

  Nasz Wojt nadaje się na premiera albo co najmniej ministra finansow (za rostowskiego).a wladymira
  na zastępcę.
  Jedną kadencja i spłacać przez 2 Wieki.
  a ty Władimira źryj za swoje….

  16
  1
 23. Cd do Wladymiry zlotej pisze:

  Jaką funkcję Pani pełni.
  Ta cała zgraja z naszej gminy to jak Ostatni wielce nam panujący Król Polski poniatowski. Poczytajcie o jego długach i lekkości zadłużania i …… tego skutkach.

  14
  0
 24. Zdzisława Polak pisze:

  Kucita się nie wiadomo o co.
  Jak bedom wybory to głosują na POLAKowom!

  1
  2
 25. Asia pisze:

  Ta skarga to był żenujący spektakl miernot porajskich . Cóż tacy ludzie mogą zrobić dobrego dla mieszkańców , oni dbają tylko o siebie i o swój interes .

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *